١٩ آبان | رئیس شورای شهر لنده افشاگری کرد

 • تاریخ انتشار خبر: یکشنبه, ۱۱ آذر , ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۴ | کد خبر : 23466 |
 •   

  در استان کهگیلویه وبویراحمد انتخابات شورای‌های شهر و روستا همواره با حساسیت خاص و با حضور حداکثری مردم انجام شده است، مردم پای صندوق‌های رأی آمده تا اعضای یک پارلمان محلی را برای رفع مشکلات شهرها و روستاها انتخاب کنند، بنابراین انتظار دارند با انتخاب این نمایندگان، شاهد رشد و شکوفایی شهر یا روستای خود ...

  در استان کهگیلویه وبویراحمد انتخابات شورای‌های شهر و روستا همواره با حساسیت خاص و با حضور حداکثری مردم انجام شده است، مردم پای صندوق‌های رأی آمده تا اعضای یک پارلمان محلی را برای رفع مشکلات شهرها و روستاها انتخاب کنند، بنابراین انتظار دارند با انتخاب این نمایندگان، شاهد رشد و شکوفایی شهر یا روستای خود باشند، اما متاسفانه آنچه در سال‌های اخیر شاهد آن بودیم بیشتر تنش و جدال بین اعضای شورا و شهرداری‌ها بوده تا عمران و آبادانی شهرها، مسائلی که انرژی شورای شهرها و شهرداری ها را گرفته و بجای تمرکز بر امورات شهری درگیر جلسات صلح و سازش بودند.

  در این میان، شورای شهر لنده بیش از دیگر نقاط استان دچار مسائل حاشیه ای بوده‌، به طوریکه گاهاً این اختلافات و درگیری‌ها تا جایی پیش رفته است که بیشتر جلسات در ماه های ابتدای به دلیل تنش های ایجاد شده نیمه تمام رها می شد.

  در آخرین حواشی بوجود آمده در لنده، عزیزاله شریفی عضو شورای شهر و رئیس دوره ای این شورا با ارائه ادعای مبنی بر فساد در شهرداری لنده و پارتی بازی برخی افراد در واگذاری پروژه ها به پیمانکاران خاص پرده از بی عدالتی در شورا و شهرداری بر داشت.

  در طول سالهای گذشته مدام در محافل عمومی برخی از اعضای شورای سابق و حال لنده اذعان به این موضوع داشتند که پارتی بازی در ارائه پروژه های عمرانی میشود، هرگز یک عضو شورای این شهر چه در گذشته و چه در زمان کنونی در این راستا برای عموم شفاف سازی نمی کرد، و برای اولین بار این عضو شورای شهر لنده در فضای مجازی در یک افشاگری ادعا میکند، فساد در شهرداری لنده بیداد میکند و این درحالی است سایر اعضای شورای شهر لنده تا این لحظه سکوت میکنند و به صورت علنی هیچ عضوی جوابیه ای نسبت به اظهارات رئیس شورا ارائه ننمود.

  رئیس شورای شهر لنده بدون آنکه نامی از شخص خاصی ببرد عنوان داشت برخی ها پروژه های شهرداری را به پیمانکار خود می دهند .
  عزیز اله شریفی در گفته های خود به این نکته اشاره کرد چرا باید پروژه های آسفالت شهرداری لنده به پیمانکاری داده شود که خود اذعان به این دارد تا به امروز یک میلیارد و پانصد میلیون تومان کار در شورای پنجم به او رسیده است در حالی که اگر مافیا بازی نباشد، میشود یک میلیاردو پانصد میلیون اعتبار پروژه های مختلف را فی مابین ۱۰ پیمانکار تقسیم کنند.
  آنطور که از اظهارات رئیس شورای شهر که لنده بر می آید ،ظواهر امر نشان از آن دارد ایشان روش برگزاری مناقصات و واگذاری پروژه های عمرانی را غیره قانونی و این نوع واگذاری پروژه ها را خارج از قانون میداند .

  درکنار افشاگری این عضو شورا در نحوه ی چگونگی واگذاری پروژه ها اظهار نظر جالبتر ایشان در جایی است که ادعا می نماید، شورای پنجم هیچ مصوبه ای ندارد و این بدین معنا است پروژه های عمرانی در راس چندین هزار متر مربع زیر سازی و آسفالت بدون مصوبه شورا انجام گرفته است، نکته ای که اگر واقعیت داشته باشد نشان از آن دارد نه رئیس شورا و نه سایر اعضا به وظیفه خطیر خود عمل نکردند و نسبت به رای مردم امانت داری صورت نگرفته است.

  در محافل عمومی آنچه مورد گمانه زنی است این نکته است شهرداری در واگذاری پروژه های بیش از ۲۴۰ میلیون تومان می بایست مناقصه برگزار نماید در حالی که در جاه های پروژه های با اعتبارات بیشتر به اشخاصی واگذار شده است، موضوعی که البته رئیس شورای شهر در افشاگری های اخیر نیز به آن اشاره کرده است.

  اظهار نظری که اگر صحت و درستی آن به اثبات برسد در نگاه دیگر دیگرنشان از بی تاثیر بودن رای مردم لنده در انتخاب اعصای شورای پنجم این شهر است.

  گفتنی است عملیات آسفالت چندین خیابان از شهر لنده در طول یک ماهه ی گذشته انجام و تا به امروز
  خیابان ۱۲ متری جنب سیل بند، خیابان منتهی به سازمان تبلیعات اسلامی و دادگاه، خیابان شهید پیرا و خیابان چمران و چندین قسمت از معابر کوچک و بزرگ آسفالت شدند.
  اما موضوعی که باعث افشاگری های اخیر عضو شورای شهر شده است، شنبه (۱۰/ آذر نود هفت) عملیات ام سی (قیرپاشی) خیابان شهید مطهری(موگرمون) انجام تا در روزهای آینده عملیات آسفالت عملیاتی گردد، که در اقدامی ادامه کار بر روی این خیابان از سوی شریفی، رئیس شورای شهر غیره قانونی عنوان و موجب اظهارات افشاگرانه اخیر ایشان در فضای مجازی شده است.

  بعداز این موضع گیری رییس شورای شهر نسبت به ادامه کار خیابان شهید مطهری (موگرمون سابق) برخی گمانه زنی ها حاکی از آن است، موضع گیری این عضو شورای شهر صرفا به دلیل مسائل قومی قبله ای است، بدین دلیل که اگر غیر از این موضوع است چرا در سایر نقاط که به همین شیوه پروژه ها به پیمانکار واگذار شده بود ایشان قانونگریزی مشاهده نکرده بود و امروز که کار در قسمتی از شهر،جایی که ایشان پایگاه اجتماعی ضعیف تری دارد این موضع گیری گرفته میشود.
  لازم بذکر است عزیز اله شریفی این اظهار نظرها را رد میکند و مخالفت با ادامه کار بر روی آسفالت خیابان شهید مطهری را صرفا در واگذاری غیره قانونی این پروژه به پیمانکار میداند.
  حال باید منتظر ماند و دید آیا فسادی که رئیس شورای شهر با جدیت از آن سخن می گوید و این موضوع را در فضای مجازی عنوان کرده است واقعیت دارد.

  اینجاست که افکار عمومی منتظر ورود دستگاه های نظارتی در راس دادستانی شهرستان به عنوان نماینده مدعی العموم به این موضوع هستند، چرا که این اظهارات رییس شورای شهر نگاه مردم به یک نهاد دولتی را خدشه دار کرده است.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸
  آخرین مطالب