• تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۶ آذر , ۱۳۹۷ | ۲۰:۲۸ | کد خبر : 23269 |
 •   

  .

   

  « یا ایُهاالَذینَ آمَنو لِمَ تَقُلونَ مالا تَفعَلون »

  ای کسانی که ایمان آوردهاید چرا سخنی میگویید که عمل نمیکنید؟   سوره مبارکه صف آیه ۲

  جانبازان قطع عضو و فرماندهان با سابقه بسیجی را برکنار و فامیل های خود و لیدرهای تان را به جایشان منصوب کردید

  از کوزه همان برون تراود که در اوست. شما فقط میتوانید به ظاهر بسیج توجه داشته باشید.

  شعار ” زده باد مخالف من ” سر میدهید ولی به “مُرده باد مخالف من ” اعتقاد دارید و عمل میکنید.

  در خصوص شنیدن صدای منقد و توجه به پیشنهادها، شما هنوز اندر خم یک کوچه اید.

  جای نُخبهها را با پَخمِهها عوض کردهاید.

  جناب آقای تاجگردون

  نماینده محترم مردم شریف شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی

  با سلام و دعای خیر،

  خدا را سپاس که سلامتی خود را باز یافتید. از صمیم قلب از خداوند میخواهم سال های متمادی برای فرزندان تان پدری کنید و در امورات شخصی موفق باشید، ولی درخصوص فعالیت های سیاسی، اجرایی و هر آنچه به عموم مردم یا بخشی از آنها بر می‌گردد، از خدا می خواهم که این توفیق را به شما بدهد که کمی تأمل نموده و تجدید نظر نمایید. حداقل تا حدودی به آنچه می فرمائید یا شعار می دهید، در عمل پایبند باشید.

  در راستای ناگفته ها و نقدهایم، دو نقد دیگر بود که می بایست، تقدیم محضر مردم و رسانه ها مینمودم که وقتی دچار کسالت شدید، انتشار آنها را متوقف کردم و اکنون که الحمدلله والمِنَّه بهبودی یافته و به عرصه فعالیت برگشته‌اید، قصد داشتم یکی از آنها را منتشر نمایم ولی متن سخنرانی چهارم آذرماه نود و هفتِ شما سبب گردید تا قبل از آنها، فارغ از بحثی که بین جنابعالی و آقای هدایتخواه پیش آمده، که بهتر است توضیحات پیرامون منظور شان توسط خودشان ارائه شده و جنابعالی نیز از احساسات و تعصبات مردم سوء استفاده ننمایید، پاسخی درخصوص دو مورد از فرمایشاتتان درخصوص توجه به اصل بسیج و نیز استقبال از پیشنهادها، خدمتتان عرض کنم.

  فرموده اید” وقتی می گوییم بسیجی، به ظواهر اوامر نرویم. من از دست اندرکاران هفته بسیج می خواهم عمق بسیج را نشان بدهید. ” و پیشنهاد نموده اید که  ” در مراسمی از بسیجی با هشتاد ماه جبهه  تجلیل شود و یک روز بسیجیان خاطره تعریف کنند.” البته ابتدای فرمایشتان خیلی خوب است ولی با مَنِش و عملکرد شما نمی‌خواند. چون اگر به ظواهر بسیج پرداخته نشود و عمق بسیج دیده شود، آن وقت دیگر باید همه مردم را به یک چشم دید، بسیجی ها و جانباران و ایثارگران را حرمت کرد و در جایگاه ها و مسئولیت های در شأن و  البته در تخصص و توانشان گمارد و آنها طبعاً با رانت، پارتی بازی، انحصار، دادن امتیازات و فرصت ها به افراد خاص مخالفند، آن گاه، آیا شما میتوانید چنین وضعی را تحمل کنید؟ آنها واقعاً به شعار “ٌزنده باد مخالف من” اعتقاد دارند و اصلاً مخالفی نمیبینند. آنها معقتد به بسیج هشتاد میلیونی هستند، ولی جنابعالی که ثابت کرده اید فقط شعار ” زنده باد مخالف من ” را سر می دهید ولی هیچ مخالفی را بر نمی تابید، آیا می توانید با این واقعیت بسیج کنار بیائید؟ قطعاً نه. به همین دلیل هم بلافاصله ادامه می دهید که از آنها تجلیل کنید و بگویید تا خاطره تعریف کنند، یعنی همان ظواهر! ( البته بدون شک در کنار اصل و عمق بسیج، ظواهر آن هم عالیست ). ولی جناب آقای تاجگردون: ازکوزه همان برون تراود که در اوست، شما بلافاصله حرف دلتان را زدهاید، چون در عمل نشان دادهاید که به عمق اندیشه و آرمان بسیج نمی اندیشید. فرمودهاید: ” من بعضی اوقات شک می کنم، نکند جبهه ای که ما رفتیم جبهه دیگری بود. اصلاً جنگ نبود، چیز دیگری بود. ” دقیقاً !!، از شما چه پنهان! ما هم از حرفها و عملکردِ شما شک کردیم، مگر این جانبازان قطع عضو، این فرماندهانِ دوران جنگ با سابقه سالها حضور در جبهه که با بی حرمتی و بدون دلیل و فقط به جرم رأی ندادن به شما برکنار شدند و مورد بی مهری قرار گرفتند و حتی بعضی از آنها را اجازه ندادید و ندادند که کنار زمین فوتبال بنشینند و روحیه بخش و الگوی جوانان باشند، یا آن جانبازی که زیر مشت و لگد قرار گرفت، و هنوز هم دست بردار نیستید و با تمام قوا شمشیر را از رو برایشان بسته اید و آخرینشان درنفت که مقداری عادی راه میرفت و احتمالاً دیر متوجه شدید که قطع عضو است و پای مصنوعی دارند!! را هم برکنار کردید، در جبهه دیگری می جنگیدند؟ فرماندهی گردانهای اجنبی بودند؟ اعضای بدنشان را در جای دیگری و برای دینی غیر از اسلام و انقلابی غیر از انقلاب اسلامی و مملکتی غیر از ایران از دست داده اند؟؟ و خیلی جالب است که امروز هم به همین راحتی چشم در چشم مردم اینگونه صحبت می کنید و متولیان هفته بسیج را هم زیر سوال می برید.

  در قسمت دیگری از فرمایشاتتان فرموده اید: ” که اگر کسی ایده ای داشته باشد بخیل نیستم بیانش میکنم. ” ( زحمت می کشید که بیانش می کنید.!! ) و فرموده اید: ” اگر کسی ایده ای بدهد می گویم این شخص ایده داده و ایده اش از من بهتر است ” و وانمود کردهاید که از پیشنهادها استقبال میکنید.

  حتماً خاطرتان هست وقتی که فرمودید، همین جانبازان، رزمندگان و بسیجیان را با افرادی که صرفاً فامیل جنابعالی یا لیدرهایتان بودند عوض نمایم، هر چند نشان می داد به اصل مهم تفکیک قوا اعتقادی ندارید، ولی بنده عرض می کردم در عملکردشان ضعفی هست؟ هیچ پاسخی نداشتید، فقط می فرمودید: ” همسوی ما نبودهاند و به من رأی نداده اند. ” پیشنهاد دادم به جای این تسویه حسابها، به فکر توسعه و عمران، تعریف و انجام پروژه ها و ایجاد فرصتهای شغلی باشید، بیکاری امان مردم را بریده است. عرض کردم ظرف این چند سال، از محل اعتبارات نفت، فرودگاه هواپیمای جت برای اولین بار در تاریخ استان، زیرگذر، دانشکده نفت، بیمارستان (بیبی حکیمه)، بیمارستان جدید نفت، ، مجموعه ورزشی شهید فراز، مجموعه ورزشی شهید درخشان، زورخانه شهید نریموسی، زمین چمن و استخرِ انتهای بلوار بعثت، سالن ورزشی و استخر باشت، کاشت هزاران اصله درخت، و دهها پروژه بزرگ و کوچک دیگر انجام شده است، تیم فوتبال هم برای اولین بار به لیگ دسته یک صعود کرده است، یادواره بی سابقه تجلیل از کل رزمندگان استان و رزمایش تاریخی ده هزار نفره برگزار نیز برگزار شده است. حال پروژه ها و طرح هایی هست، بیایید بجای تسویه حسابهای شخصی و جناحی، آنهم اکثراً با جانبازان قطع عضو و فرماندهان بیادعا و ناشناخته دوران دفاع مقدس و عمل نمودن به شعار ” مرده باد مخالف من”، به فکر انجام چنین طرحها و ایجاد فرصتهای شغلی باشیم، نه تنها آن پیشنهاد را نپذیرفتید بلکه دقیقاً به نظر خودتان اصرار ورزیدید؟ که اتفاقاً آن را عملی هم کردید و نتایج اسفبارش را هم دیدید. اگر فقط همین یک پیشنهاد را پذیرقته بودید، امروز مجبور نبودید بعنوان بزرگترین دستاوردهای قریب به هفت سال وکالتتان آنهم در کسوت رییس کمیسیون برنامه و بودجه، فقط بهسازی بافت فرسوده و خیابان بلادیان را نام ببرید. البته پتروشیمی را قطعاً بر اساس عادت دیرینه به اشتباه به اسم خودتان مصادره کرده اید، چون طرح دوران شما نبوده است. ( کمی دقت کنید چقدر دستتان خالی است. در عجبم! هنوز بعضی قلم به دستان جیره خوار، با چه رویی می گویند در بخش عمران و توسعه، عملکرد شما قابل دفاع است، در حالیکه خودتان بعد از نقد سوم بنده همه چیز را پذیرفتید. )

  یادتان هست، وقتی در خصوص مغازههای شرکت نفت که بنده و همکارانم پیگیرِ اخذ اجاره و نیز انجام فرایند مزایده بودیم، در حضور امام جمعه محترم، رئیس محترم وقت اداره اطلاعات و جانباز قطع عضو! و رییس روابط عمومی وقتِ شرکت، پیشنهاد گردید که از وزیر محترم نفت مجوز اختصاصِ مبالغ اجاره آنها در امورات قرآنی، فرهنگی، آموزشی و ورزشی اخذ گردد، شما استقبال کردید که شخصاً آن مجوز را می گیرید ولی وقتی متوجه شدید بعضی از مغازه ها در اختیار افراد خاصی از نزدیکانتان هستند، نه تنها آن کار را نکردید، بلکه پیگیر بودید موضوغ اخذ اجاره نیز منتفی گردد؟

  جناب آقای تاجگردون: در نقدهای بنده خصوصاً اولین نامه، پیشنهادات قابل توجهی به شما شد ولی شما به هیچکدام از آنها توجهی نکردید و حتی پس از سه کامنت کاملاً محترمانه ولی منتقدانه، از سوی بنده، دسترسی حقیر را به صفحه اینستاگرامتان که عمومی بوده و حتی تروریسم و صهیونیسم به آن دسترسی دارند، قطع کردید تا نشان دهید چقدر با شنیدنِ صدای منتقدِ واقعی مخالفید. همه میدانند شما شیفته بله قربان گفتن و تعریف و تمجیدید. اولین پیشنهاد این است که با این عارضه، مبارزه کنید. ( البته چون در تمام نوشتههایم سعی دارم انصاف را رعایت کنم، باید عرض کنم فقط بعد از مدتها و پس از ناگفته و نقد سوم، پذیرفتید که دیگر کمتر کارهای دیگران را به نام خودتان مصادره کنید و مدتی است از فرودگاه گچساران، زیرگذر، بیمارستان بی بی حکیمه، دانشکده نفت، آبیار برخی دشتها و بعضی پروژه های دیگر بعنوان عملکرد خودتان نام نمی برید، مثل آخرین گزارش تلویزیونی عملکردتان و همین سخنرانی تان، که جای شکر دارد. ( البته اگر نام بردن پتروشیمی را اشتباهِ سهوی فرض کنیم ) . در خصوص توجه به نظرات مخالف و اخذ پیشنهادها، متأسفانه شما هنوز اندر خمِ یک کوچهاید. ابتدا شما با نفس خودتان مبارزاتی را شروع کنید.

  مهمترین پیشنهادها بعد از مبارزه با نفس، توجه عملی به شایسته سالاری، شفافیت، تأمین امنیت سرمایه گذاری،  اجرای ضابطه و رعایت عدالت نسبی و حتیالامکانی در جذبها ، وامها، فرصتها و دادن حق به مستحق است که نیک می دانید، شما تاکنون خلاف آنها عمل نمودهاید و بهترین پاسخ تئوریسنها و هوادارانتان این است که مگر فقط در دوره آقای تاجگردون بوده است؟ یعنی اینکه قبول دارند که در دوره جنابعالی اینگونه هست و سعی و تلاش و افتخارشان این است که مصداقی بیاورند که در دوره های قبل هم بوده است. پیشنهاد مهم دیگر توجه به نخبههاست. نه هر کسی را دوست داشتید روی سکو آورده و نخبه معرفی کنید. جناب آقای تاجگردون: شما و مدیرانتان عمدی یا سهوی نخبهها را کشتهاید. در همین جشن اخیر نخبهها، جای دکتر بهمن کشکولی، دوقلوهای خادم بشیری، بهرنگ اسدی و دهها صاحب رتبه تک رقمی و دو رقمی ونخبه دیگر که بدلیل عدم امکان ذکر نامشان از آنها خاضعانه پوزش می طلبم،خالی بود. آنهایی که بعنوان نخبه معرفی کردیدبه گرد‌ِّ پای اینها هم نمیرسیدند. بهترین عبارتی را که میشود بکار برد این است که شما در عمل و حتی بصورت نمادین جای نخبهها را با پخمهها جابجا کردهاید. متاسفانه وقتی پشت تریبون قرار میگیرید هر چه دلتان میخواهد میگویید به عبارتی حرفهای قشنگ و ایدهآل میزنید ولی ذرهای به عملکردتان فکر نمیکنید و نمیدانم آیا واقعاً فکر میکنید مردم متوجه نیستند؟ لطفاً اگر کسی وسط سخرانیتان بلند نمی شود و اعتراض نمی کند آنرا به حساب متوجه نشدن مردم فهیم آن حوزه یا پذیرفتن و صحه گذاشتن بر فرمایشاتتان نگذارید، بلکه بحساب نجابتشان قرار دهید.

  در نهایت همانگونکه که در یکی از مرقومههای قبلی خدمتتان عرض کردم و در ابتدای این مرقومه نیز آوردهام، مؤکداً خواهش می کنم به این آیه شریفه بیش از پیش دقت فرمایید.

  « یا ایهاالذینَ آمَنوُ لِمَ تَقُلونَ مالا تَفعَلون »

  خیر خواهتان

  غلامرضا پاکدل

  برچسب ها:

 • ۱۷ نظر برای “پاسخ تند پاکدل به سخنرانی تاجگردون/جانبازان را برکنار و فامیل های خود و لیدرهای تان را به جایشان منصوب کردید/به “مُرده باد مخالف من ” اعتقاد دارید و عمل میکنید/جای نُخبهها را با پَخمِهها عوض کرده اید”
  1. ناشناس گفت:

   خدا بیامرزه مرحوم کاباباجان مظفری نارگ موسارو ) اون اینارو میشناخت وبس،،،،،،،،،،،😉🤣🤣

  2. غلام گفت:

   درود بر مهندس پاکدل که حرف دل مردم را زدید

  3. بی نام گفت:

   یکی این گفته ها را بگوید که در زمان مدیریتش همین اتفاقات را در نفت بوجود نیاورده باشد. (اولین سنگ را کسی بزند که تا الان گناه نکرده باشد ) دیالوگ بسیار زیبا و دلنشین …مگر در زمان شما افراد پخته را انتخاب میکردید که الان پخمه ها را میبینید…لطفا بدون سهم خواهی حرف بزنید .به این فکر کردید چرا همه آنهایی که جیب شما را میگرفتن و درکنارشما بودند الان از نزدیکان و لیدرهای دکتر تاجگردون هستند. لطفا آیه را بنویسید و همیشه همراهتان باشد.نمیدانم چرا افراد بعداز گرفتن پست و نرسیدن به مقام خواسته، همه حواسشان به مردم شریف گچساران و باشت جلب میشود چرا درزمان مدیریت و کاری از همین مردم شریف فراری و جوابگوی تلفن و حتی حاضر به دیدن حضوری نبودند…الله علم …

  4. ناشناس گفت:

   آقای پاکدل غیر از شرکت نفتی ها میدانند چه کارهای کردید حالا که دستت به جایی بند نیست داری برای مردم دلسوزی میکنی واقعا امثال شما را فقط خدا میشناسه چوپ خدا صدا نداره خدا انشاالله همه ما را به راه راست هدایت کند

  5. Reza گفت:

   جناب پاکدل… خودت و هفت جد و آبادت

  6. ناشناس گفت:

   سلام اینها هرکدام برای خودشان هستند یه زمانی همین پاکدل کل روستای عرب نشین لیشتر رو گذاشت سر کار حتی چوپان های دهشونو به هیچ کسی هم بها نمیداد از تاجگردون بدتر بود الان تاجگردون از پاکدل بدتره فقط یک کلام ما تو این دنیا خیری از هیچ کدو اینها ندیدیم خدا خودش تو اون دنیا جواب اینهارو میده البته البته اگه اونجا هم پارتی بازی نشه …..اینها فکر میکنن که هیچ وقتت نمیمیرن

   • ناشناس گفت:

    من لیشتری نیستم ولی چرا مردم لیشتر باید دودچاه های نفت تحمل کنند اما نباید از مزیاش بهره داشته باشن!
    بنظرم اگه بتا بر عدالت باشه ساکنین لیشتر و آبشیرین و دیگر مناطق نفتی باید هزینه بهشون پرداخت بشه

  7. مظاهری گفت:

   آن کسی که نام طایفه نارگ موسی وشخص مظفری را نام برده از کیسه خودش و خانواده وطایفه خودش خرج کنه نه با نام بقیه شما تا صد سال خفه بشید طایفه نارگ موسی ار دکتر تاجگردون حمایت میکند ولی.

  8. ناشناس گفت:

   شما دولتیاری هستین ؛؛ سنه نه مربط داداش🤣

  9. ناشناس گفت:

   اولین نخبه کشی تاجگردون ،مهندس پورالحسینی بود. براش متاسفم

  10. ناشناس گفت:

   من براتومتاسفم که نمی دونی نخبه یعنی چه.مگرهر…..رابهش میگن نخخخخخخبه خخخخخخخخخخخت

  11. ناشناس گفت:

   جناب پاکدل جوابگوی استخدام های غیر قانونی در زمان ریاست خودش در شرکت نفت باشد که از یک خانواده ۵ نفر زیر دیپلم استخدام کرد وآن خانواده هم پدر شوهر دختر عمویش بود از اعراب اسلام آباد

  12. ناشناس گفت:

   سلام جناب پاکدل کاش کمی فکر می کردی وان استخدامی های زمان خودت رامرور می کردی که اولا حتی ان کسی که داماد خود ویا فامیل پدری و ماددی یت رفته سر کار ولی ان عربی که مخالف خط شما می باشد و حتی مستقیما به او گفتی که تو به ما رای ندا دی و رفتی از عربهای ممسنی پسر خواهر دایی خودت را اوردی مهندس عزیز خدا را فراموش نکن حرفی برنکه خووت به ان عمل کرده باشی

  13. ناشناس گفت:

   باور کنید این پاکدل در مدیریت در نفت یک لحظه به وجدان و خدا و پیغمبر و دوازده امام نداشت فقط کارش پارتی بازی و سفارشی و قوم و خویشی بوده الان شده معلم اخلاق و معارف اسلامی و این قدر این روزها خیلی در فکر مردم گچساران است چرا این قدر دروغگو هستید…..

   • انقلابی گفت:

    پاکدل تخم‌ پدرش بود
    اونایی که عرضه نداشتن واومدن برا عموم کارکنن و شدن چوب دوسر گُه به نظرت اون عرضه داره ؛تمامتون جیره خورشین مطمعن باش ثابت شده و میشه کی بدونه پول در جوار مردم مردمداری و سخن حق میگه؛ روزی برسه که دست کمک به طرف جناب اقا ومرد باغیرت برادرپاکدل دراز کنید .
    من یکی شب روز نفرین میکنم و میزنم تو اجاق برا تاجگردون که اینطوری باآبروی مردم گچساران وخانوادهاشون بازی کرد برا پست خودش وفامیلش ؛ خدای یکتا ازشون نگذره؛ منتظر جواب دعام هستم پیش خدا

  14. ناشناس گفت:

   ای دور پاکدل بگردیت که اب ببرش بهتراز تاجگردون
   مگه حمید تاجگردون نه قهر کردبود مدتی رفته بود انتالیا ترکیه چرا رفت؟
   اره به این خاطر رفته بود که من باید مسلط باشم بر شرکت نفت گچساران که خودم برا شرکت تصمیم بگیرم اخ یه معلم باز نشسته اونم با این سن زیاد باید بره دنبال خرید واسه خونش چه دلیلی داره که خودشو قاطی شرکت نفت اونم یه شرکتی که قانون داره حسابو کتاب داره
   خدایی تو مراسمات با چشم خودم میدیدم که کسی یکزره به این حمید بها نمیداد اخه مایع خجالت نیست برا برادر نماینده شهر که این همه کوچیک میکنه خودشو
   خلاصه تا دور نشده که شده از مردم عذر خواهی کنید


  امروز شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸
  آخرین مطالب