• تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۲۹ آبان , ۱۳۹۷ | ۰۷:۵۳ | کد خبر : 22911 |
 •   

  .

  اقدامات اخیر دستگاه قضایی در استان کهگیلویه و بویراحمد بیشتر به یک انقلاب شباهت دارد چرا که رئیس دستگاه قضائی استان در چند هفته اخیر با اقدامات انقلابی و همچنین سخنانی که نشان از جدیت وی برای مبارزه با تخلفات مدیران و نمایندگان دارد وارد یک کارزار نفسگیر شده است که پایان آن در صورت ادامه دار بودن ، برملا شدن وضعیت اسفبار قوم و قبیله گرایی و پارتی بازی به جای شایسته سالاری خواهد بود.
  در چند روز اخیر حکم ضربه شلاق برای دو نفر از مدیران استان شامل معاون امور اقتصادی فعلی استانداری که این حکم مربوط به تخلفات وی در زمان ریاست بر جهاد کشاورزی بود و دیگری حکم مدیر کل جدید همین جهاد کشاورزی است ، صادر شده است و البته پیگیری مربوط به پروژه پتروشیمی “دنا بویراحمد” هم جدی بودن این دستگاه را در مبارزه با تخلفات نمایان تر کرد.
  مردم استان کهگیلویه و بویراحمد که از همه ی دستگاه های نظارتی دولت و مجلس در پیگیری تخلفات مدیران دولتی و نمایندگان ناامید شده اند اکنون تمام امید خود را به پیگیری های قاضی القضات کهگیلویه و بویراحمد بسته اند.
  تابناک کهگیلویه و بویراحمد در نظر دارد در جهت کمک به دستگاه قضایی هر آنچه را که در خصوص تخلفات مدیران و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به صورت گزارشات مردمی یا مستندات ، به دست آورد ، مستقیما به دستگاه قضایی ارائه دهد. هرچند افرادی هستند که برخی رسانه ها را به تبانی با برخی مدیران برای دفاع از تخلفات یا پوشاندن این تخلفات متهم می کنند اما در این زمینه تاکنون برخی گزارشات تخلف از چند دستگاه ارائه شده است که تک به تک به آن ها پرداخته خواهد شد .
  یکی از دستگاه هایی که گزارشات مردمی در مورد تخلفات آن زیاد به گوش می رسد ، دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است که برخی اسناد و اسامی هم از طرف مخاطبان برای این سایت ارسال شده است.
  در یکی از اسناد تعدادی اسامی با ادعای بکارگیری های غیرقانونی و اسامی مسئولین مرتبط ، به تحریریه تابناک ارسال شده است که مدیریت سایت هم بنابر اعلام رئیس دستگاه قضائی استان مبنی بر ورود رسانه ها به تخلفات مدیران ، این اسامی و مستندات را تحویل مراجع قضایی خواهد داد تا در صورت وجود تخلف ، این موارد پیگیری شود.
  در یکی از اسناد ادعای بکارگیری تعداد زیادی نیرو به صورت غیرقانونی شده است که البته برخی از این اسامی و محل بکارگیری با نوع تخلف صورت گرفته با افرادی که عامل تخلف بوده اند ذکر شده است که امیدواریم دستگاه قضایی به خوبی واقعیت را برای افکار عمومی روشن و در صورت تخلف اقدام عاجل صورت گیرد.
  در یک مورد دیگر هم سندی به دست تابناک رسیده است که از بکارگیری یکی از نیروهای این دستگاه که در آزمون قبول شده بود، قبل از تعیین تکلیف شکایت های مردمی برای بررسی آزمون که نتیجه آن چند روز پیش مشخص شد ، حکایت دارد .
  البته آنچه که در این گزارش آمده است مبتنی بر گزارشات مردمی و اسنادی است ادعایی که باید صحت و سقم آن تایید شود لذا در این خبر قصد متهم کردن نیست و بنابر مبانب حقوقی تا تایید و اثبات این اسناد از طرف دستگاه قضایی حکم بر برائت خواهد بود.
  البته برکناری با عجله ای معاونت نیروی انسانی دانشگاه علوم پزشکی که بیشترین ارتباط را در بحث بکارگیری نیروها دارد کمی حساسیت ها را در این زمینه بالا برده است و مطمئنا امین الله بابوئی (معاونت برکنار شد) اطلاعات بیشتری را می تواند در اختیار دستگاه قضائی قرار دهد.

  برچسب ها:

 • امروز شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸
  آخرین مطالب