١٩ آبان | کسبه جمعه بازار یاسوج از مسئولان چه می‌خواهند؟

 • تاریخ انتشار خبر: یکشنبه, ۲۷ آبان , ۱۳۹۷ | ۱۷:۲۸ | کد خبر : 22887 |
 •   

  .

  بعد از وقوع آتش‌سوزی در جمعه بازار یاسوج در دهم مهرماه امسال، مسئولان تصمیم جدی برای جابجایی این بازار گرفته‌اند تصمیمی که اکثر کسبه این بازار آن را زد و بند و ناعادلانه دانسته‌اند.

  حدود ۱۳ سال از زمانی که دست‌فروشان سه راهی بیمارستان شهید بهشتی یاسوج را به مقصد بلوار عدل ترک و پس از آن برای همیشه در شرف‌آباد اسکان داده شدند، می‌گذرد ۱۳ سالی که دست‌فروشان یاسوجی در مکانی به اسم جمعه بازار زیر سقف‌های پلاستیکی و دورن سازه‌های آلومینیومی در برف و باران برای امرار معاش خود و خانواده‌هایشان تلاش می‌کردند.

  حال با گذشت ۱۳ سال از عمر این بازار محلی، مسئولان معتقدند که این مکان دیگر برای دست‌فروشان امن نیست و پس از حادثه آتش‌سوزی که دهم مهرماه امسال در این بازار به وقوع پیوست و در پی آن ۱۶ باب مغازه در آتش سوخت، تصمیم قاطع به جابجایی آن گرفته‌اند.

  اما کسبه این بازار که همه از اقشار کم‌درآمد جامعه هستند مخالف جابجایی بوده و می‌گویند اگر مسئولان به فکر حال ما هستند همین مکان را برای ما ساماندهی کنند، آنها حتی معتقد هستند که حادثه آتش‌سوزی دهم مهرماه امسال عمدی و هربه‌ای بوده تا آنها را وادار کنند که جابجا شوند.

  جمع زیادی از کسبه این بازار با پهن کردن سفره خالی در جلوی درب استانداری کهگیلویه و بویراحمد خواستار حل مشکلات‌شان شدند، آنها تصمیم مسئولان برای جابجایی جمعه بازار را ناعادلانه دانسعه و می‌گویند: سرمایه‌گذار مکان جدید غرفه‌ها را به قیمت بالایی حدود ۹۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان می‌فروشد که ما توانایی پرداخت چنین مبلغی را نداریم.

  یکی از کسبه با بیان اینکه غرفه‌داران جمعه بازار یاسوج همه از اقشار کم‌درآمد هستند، اظهار داشت: ۱۳ سال است که در مکان فعلی مشغول به کار هستیم و بابت هر ۶ مترمربع غرفه ماهیانه حدود ۷۰ هزار تومان پرداخت می‌کنیم.

  یکی دیگر از کسبه با بیان اینکه مکان فعلی جمعه بازار یاسوج ۱۳ سال پیش توسط آیت‌الله ملک حسینی اهدا شد، عنوان کرد: ما به هیچ وجه نمی‌توانیم غرفه‌هایمان را به مکان دیگری جابجا کنیم و اگر مسئولان به فکر ما هستند همین بازار را ساماندهی کنند.

  وی حادثه آتش‌سوزی دهم مهرماه امسال در جمعه بازار را عمدی دانست و ابراز کرد: مدتی قبل از حادثه آتش‌سوزی آیت‌الله ملک‌حسینی نماینده ولی فقیه در استان از شهرداری خواست که مکان فعلی را ساماندهی کند.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸
  آخرین مطالب