١٩ آبان | با کدام ساز و کار آقازادها و ژن های خوب کهگیلویه و بویراحمدی در گلوه گاههای اقتصادی کشور (شستا و صندوق‌های بازنشستگی)به کار گرفته شده و حقوق های نجومی دریافت کرده اند؟

 • تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۱۵ آبان , ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۳ | کد خبر : 22366 |
 •   

  هزاران نفر از دانشجویان نخبه و تحصیلکرده کشور به واسطه همین رانت ها و زد وبندهای صورت گرفته ، به دنبال پیدا کردن یک شغل ساده می باشند و آقازاده های بیست سه ساله یک شبه و به واسطه معاملات پشت پرده و بده بستان ها که ناجام گرفته شده به عضویت هیات مدیره شرکت ها یزرگ اقتصادی در می آیند.

  از زمانی که ربیعی وزیر سابق کار و رفاه در دوره سکانداریش در وزرات کار رفاه بصورت قطره چکانی اخباری در خصوص  فشار بعضی نمایندگان مجلس در خصوص فتح جایگاههای مهم اقتصادی (هیات مدیره هلدینگ ها و شرکت های بزرگ)را مطرح کرد که بازتاب های زیادی در سطح کشور داشت و از ابتدای شروع بکار شریعتمداری وزیر رفاه کار و اجتماعی این وعده را داده بود که اسامی هیات مدیره های شستا و صندوق بازنشستگی کشوری را جهت اطلاع افکار عمومی منتشر می کند با دستور محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی فهرست اعضای هیات مدیره شرکت های تابعه  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  برای دسترسی عموم منتشر شد.
  این فهرست که در آدرس www.mcls.gov.ir قابل دسترسی است اسامی اعضای هیات مدیره ۱۷ هلدینگ و شرکت سرمایه گذاری تابعه وزارت خانه مذکور را شفاف سازی کرده است.
  شریعتمداری هنگام اخذ رای اعتماد در مجلس شورای اسلامی، وعده داده بود «تمام اقداماتی که در زیرمجموعه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می شود باید در منظر مردم باشد.»
  وی تاکید کرده که «انجام هیچگونه معامله ای از سوی مسئولان این حوزه نباید انجام شود مگر اینکه در سایتی مشخصات آن اعلام شود.»
   از طریق لینک های زیر می توانید فهرست اسامی اعضای هیات مدیره شرکت های تابعه  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را ببینید.
  نام وکیلی‌ها (مهدی، هادی، حمزه و..) غریب‌پورها، بستگان نماینده اسبق بویراحمد و دنا، جوانفکر و … سید مسعود عزیزی سوق، مهران کرمی، اکبر جهانفکر، افشین غریب پور جهان آباد و یعقوب موسوی جهان آباد در این لیست‌ها پیدا می‌شوند.
  هرچند محمد علی وکیلی نماینده مردم تهران که در دوره وزارت ربیعی هم لیستی از اسامی آشنایان و نزدیکانش منتشر شد که در جاهای مختلف شستا و …بکارگیری شده بودند با انتشار توئیتی بیان داشت وزارت کار در یک اقدام پسندیده اعضای هیات مدیره شرکت  های زیر مجمو عه اش راد اعلام کرد ،اما حذف ستون توضیحات(در اینجا قید شده بود که چه افرادی استعفا داده اند و چه افرادی هنوز مشغول بکار هستند) متاسفانه باعث سو تفاهم های زیادی شده است که انتظار می رود این موضوع تصحیح شود.
  سوالی که اینجا مطرح می باشد این است که با چه سازو کاری افراد و نزدیکان نمایندگان و سیاسیون به چنین گلوکاههای مهم اقتصادی نفوذپیدا می کنند و این بده بستان ها چه نقشی در مجلس و سمت و سو ها در هنگام رای گیری ها دارد؟
  هزاران نفر از دانشجویان نخبه و تحصیلکرده کشور به واسطه همین رانت ها و زد وبندها آواره پیدا کردن یک شغل ساده می باشند و آقازاده های بیست سه ساله یک شبه و به واسطه معاملات پشت پرده و بده بستان ها به عضویت هیات مدیره شرکت ها یزرگ اقتصادی در می آیند.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
  آخرین مطالب