١٩ آبان | دستگاه قضایی در نوک پیکان حمله قرار گرفته است

 • تاریخ انتشار خبر: پنج شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۷ | کد خبر : 22185 |
 •   

  .

  نشست خبری  اصحاب رسانه با حضور رئیس دادگستری و دادستان شهرستان گچساران با موضوع چگونگی حفظ حقوق عامه و انفال عمومی  در سالن جلسات دادگستری شهرستان برگزار شد.

   در این نشست رضا غریب پور  با بیان اینکه برخی از جرم ها جنبه عمومی و برخی نیز جنبه خصوصی دارند، اظهار کرد: در برخی از جرم های عمومی منافع مردم در نظر گرفته می شود.

   رئیس دادگستری گچساران در ادامه با اشاره به اینکه وقتی که جرمی رخ می دهد برخورد قانونی نیز صورت می گیرد، گفت: یکی از رویکردهای دادگستری پیشگیری از وقوع جرم است.

   وی با بیان اینکه شهرستان گچساران یک شهر فرهنگی است، گفت:  نامگذاری خیابان ها و بلوارهای این شهرستان به نام شهدا و قرار گرفتن صنعت نفت و دیگر صنایع نمایانگر فرهنگ  خوب و بالای این شهر است.

   غریب پور  با بیان اینکه دادستان برتمام شهرستان احاطه و شناخت کلی دارد، عنوان کرد: این احاطه موجب شده که اقدامات خوبی در سطح شهرستان صورت گیرد.

   رئیس دادگستری گچساران اذعان کرد: تمرکز  فعالیت ها در زمینه برخورد با مجرمان برعهده دادستان است و در جایی که احساس شود حقوق بیت المال در حال ضایع شدن چه در زمینه نهادها و ادارات وچه در زمینه امنیت مردم از این حیث که ذهن مردم را خدشه دار و احساس نارضایتی به وجود آورد  دادستان می تواند برحسب وظیفه ورود کند.

   وی با بیان اینکه در زمینه حفظ حقوق عامه که یکی از رویکردهای دادگستری است، ابراز کرد: حفظ بیت المال بسیار مهم است و نگهداری از آن بسیار مهمتر است.

  غریب پور  افزود: در جاهایی که احساس شود حقوق بیت المال در حال ضایع شدن است سریعا ورود خواهیم کرد و برخورد شدید و قانونی و بدون اغماض با جرائمی که امنیت مردم را بخواهد خدشه دار کند برخورد خواهیم کرد.

   این مسوول با بیان اینکه رویکرد دادگستری دقت در حفظ بیت المال و برخورد با مجرمان است، بیان کرد: حفظ حقوق بیت المال و امنیت  در جایگاه تعریف دادگستری ضرورت دارد.

   وی ادامه داد: دادگستری نماینده قوه قضائیه در سطح شهرستان است و تمامی نهادهای اداری و غیراداری را باید تحت نظر داشته باشد و اگر جرمی اتفاق افتاد برخورد جدی صورت گیرد که در این زمینه نیاز به همکاری اصحاب رسانه دارد.

  غریب پور با بیان اینکه یگانه مرجع رسیدگی به جرائم دادگستری است، خاطرنشان کرد: دادگستری دارای محدودیت هایی است که انتظار می رود رسانه ها این موضوع را برای مردم در جامعه شفاف و آگاه سازند.

   رئیس دادگستری گچساران در ادامه با اشاره به تکریم ارباب رجوع گفت: دادگستری مرجع مراجعه زیاد مردم است و کسانی که به آنها ظلم واقع شده به این مکان مراجعه می کنند.

   وی افزود:  در زمینه شاکی و متهم برخورد های تکریمی یکسان صورت می گیرد اما در برخی از  مسائل هم چون قتل و تجاوز دادگستری محدویت دارد.

  غریب پور  با اشاره به اینکه بیش از ۲ هزار قانون مجرمانه وجود دارد، گفت: اصحاب رسانه در زمینه انتشار اخبار حقوقی سعی کنند که یک مشاور حقوقی داشته باشند که خدای ناکرده با مشکلی برخورد نکنند.

   رئیس دادگستری گچساران  با بیان اینکه اصل کار فرهنگی برعهده اصحاب رسانه است، افزود: وظیفه دادگستری برخورد با مفاسد است که در این زمینه حمایت اصحاب رسانه را می طلبد.

  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران:دستگاه قضایی در نوک پیکان حمله دشمنان قرار گرفته است

  در این نشست امیر حمزه بازیار اظهار کرد: هدف از تشکیل این جلسه بررسی دغدغه های اصلی مردم و دستگاه قضا  است .

  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران با بیان اینکه منصب دادگستری یک منصب خطیری  در ایجاد عدالت است، اظهار کرد: شهرستان گچساران  به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن  در شاهراه محورهای مواصلاتی جنوب به شمال در مسیر ترانزیت قاچاق مواد مخدر و  کالا قرار گرفته است.

   وی با اشاره به اینکه شهرستان گچساران دومین تولید کننده نفت کشور است، عنوان کرد:  وجود صنعت نفت و پتروشیمی و وجود سد کوثر و به بهره برداری رسیدن سدچم شیر در آینده با اعتباری به مبلغ یک هزار میلیارد تومان  نه تنها برای این استان بلکه برای استان های همجوار  مانند استان بوشهر خیر برکت خواهد داشت.

   بازیار  با بیان اینکه رسانه ها گوش شنوا و چشم بیدار جامعه هستند، ابراز کرد: در همین راستا برآن شدیم که مجموعه قوه قضایی  از عرصه رسانه  و خبر در چارچوب قانون حمایت خواهد کرد.

   این مسوول  با بیان اینکه امروزه کشور جمهوری اسلامی ایران  با نوعی تهاجم فرهنگی و رسانه خاص با این گونه حملاتی که به صورت جنگ نرم بر علیه ایران صورت  می گیرد، گفت: این تهاجم از سوی دشمنان موجب شده تا دستگاه قضایی در نوک پیکان مورد حمله دشمنان از جمله آمریکا  قرار گیرد.

  بازیار با بیان اینکه اصحاب رسانه بایستی با  دستگاه قضایی رابطه داشته باشد، عنوان کرد:ما زمینه ها را برای توزیع عادلانه ثروت ایجاد می کنیم و قلم و افکار شما به عنوان سفیر اجرای عدالت و صدای مردم است ونبایستی در راستای مارکسیستی باشد که در گفتار زیبا اما در عمل زشت باشد وسعی کنیم در متن خبر آن چیزی را بر روی قلم بیاورید که نتیجه آن مطلوب باشد.

   دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچساران  تصریح کرد: در این زمینه رهبری فرموده است؛ که اموال عمومی توسط رسانه ها و با همکاری دستگاه قضایی برای مردم  اعلام شود.

   وی  با اشاره به اینکه، آن چیزی  که در گوش مردم و دیدار مردم قرار می گیرد نباید در گرفتار زیبا باشد و در عمل زشت، اذعان کرد: سعی کنید در اجرای قلم و ویرایش خبر آن چیزی که  در قانون آمده است بیان شود.

   بازیار در ادامه به اجرای حکم  سریع قانون در اعدام سارقان طلافروشی گچساران گفت:  روند رسیدگی به پرونده های مهم  از اقدامات خوب دادگستری گچساران است.

  وی عنوان کرد: قریب بر ۵ ماه حکم اعدام قاتلان طلافروشی گچساران صادر شد و اموال مسرقوه به مالبختان  برگرداننده شد و اعدام در ملع عام انجام گرفت.

  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گچسارن  در ادامه به دیگر فرمایشات رهبری اشاره و ابراز کرد:  مقام معظم رهبری فرموده است، موضوعات و اقدامات خوب قوه قضائیه در چارچوب قانون باید انجام گیرد.

   بازیار  در ادامه با اشاره به اصحاب رسانه تصریح کرد: وظیفه دادگستری برخورد با مفاسد است که در این زمینه حمایت اصحاب رسانه را در این زمینه می طلبد.

   وی  با بیان اینکه آن چیزی که برقلم می آید باید منطبق با قانون باشد، گفت: اگر قلم رسانه در راستای یک شخص قرار گیرد این حرکت خوشایندی نخواهد بود.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
  آخرین مطالب