• تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۹ آبان , ۱۳۹۷ | ۱۹:۳۲ | کد خبر : 22176 |
 •   

  .

  یکی از شهرستان‌های نخبه‌پرور استان کهگیلویه و بویراحمد بی‌شک شهرستان گچساران است که از سال‌های دور تاکنون در سطح استانی و ملی این استعدادها درخشش خیره کننده‌ای داشته‌‌اند.

  استعدادهای شهرستان گچساران تنها به حوزه علم و دانش ختم نمی‌شود و این شهرستان در هر زمینه‌ای که حساب کنیم نخبه‌پرور بوده از ورزش گرفته تا هنر و سایر زمینه‌ها که باید همه برای ادامه این روند تلاش کنند.

  دانش‌آموزان گچسارانی همواره در کنکورها رتبه‌های ارزنده‌ای به خود اختصاص داده‌اند و اگر همایشی و فستیوال و جشنوار‌ه‌ای در سطح کشوری برگزار شده دانش‌آموزان و فرهنگیان گچساران یک پای موفقیت‌ها بوده‌اند و برای کهگیلویه و بویراحمد افتخارآفرینی کرده‌‌اند.

  این افتخارآفرینی خود دلایلی داشته که مهم‌ترین آن همدلی میان مسؤولان درون شهرستانی و مسؤولان شهرستانی با استانی بوده همچنان که در سال‌های اخیر رمز موفقیت در آموزش و پرورش آن جایی که دستاوردی بوده به دلیل همدلی میان مدیران شهرستانی و در نهایت همدلی با مسؤولان استانی بوده است.

  اما این روزها خبرهای خوبی از ارتباط آموزش و پرورش گچساران و ادار‌ه‌کل آموزش و پرورش استان نمی‌شنویم و با این که هر دو مدیر شهرستانی و استانی در قالب یک گفتمان فکری بوده و از نیروهای منتسب به غلامرضا تاجگردون هستند اما اختلاف نظری میان این دو مدیر وجود دارد که همین موجب نوعی سردرگمی در جامعه فرهنگی شهرستان گچساران شده است.

   

  وقتی حرکتی از سوی غلامرضا تاجگردون برای رفع این اختلاف آن هم به صورت عیان دیده نمی‌شود خود نوعی شائبه برای فرهنگیان ایجاد کرده است که شاید اختلاف در اصل میان آقای مدیرکل و مدیر شهرستانی نباشد!. 

  در این مدت برخی فرهنگیان شهرستان گچساران خواهان روشن شدن موضوع و علت اختلاف میان هادی زارع‌پور مدیرکل آموزش و پرورش استان و سید ظهیرالدین پورالحسینی مدیر آموزش و پرورش شهرستان گچساران هستند.

  آن گونه که برخی مطلعین می‌گویند این اختلاف شاید از جای دیگری آب خورده و طرفین سهم کمتری در بروز اختلافات داشته باشند چرا که مدیرکل آموزش و پرورش شخصا در سال‌های اخیر نشان داده که اهل تعامل بوده و کمتر وارد مسائل حاشیه‌ای می‌شود.

   متاسفانه در استان کهگیلویه و بویراحمد بحث انتخابات و بازی‌ها و جدال‌ها و جدل‌های انتخاباتی به گونه‌ای است که حتی همفکران سیاسی و یاران غار را به دلیل کوچکترین کم و زیادی حتی در انتخاب مدیران مدارس از یکدیگر رنجیده خاطر می‌کند که شاید دلخوری و به دنبال آن اختلاف نظر میان دو مدیر استانی و شهرستانی به دلیل چنین مسائل پیش پا افتاده‌ای باشد.فارس

  برچسب ها:

 • امروز سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
  آخرین مطالب