• تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۲ آبان , ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۴ | کد خبر : 21986 |
 •   

  ارسالی مخاطب

  *تحریریه 19 آبان : مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین این پایگاه بوده و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

   

  موضوع جدیدی نیست. چنین ماجراهایی را قبلاً دیده ایم. مثلاً در همین فیلم های هندی پخش شده از تی وی رسانه ملی، پرونده سرمایه گذار رانتی روی میز قاضی باز است و آقای سرمایه گذار با تمام قوا و لابی، مقابل قانون می ایستد، ککش هم نمی گزد.

  سرمایه گذاری که با لابی، کلیه امور بانکی و اداری اش را با مسئولین به سبک قانون پیش می بَرد، واگذاری سود و بدهی بانکی اش جهت رسیدگی هم واگذار می شود به مراجع قانونی…
  قضیه ای که می شود آنرا جور دیگری تحلیل و بررسی نمود. تحلیلی که دفاعی برای مردم و ثابت شدن بی گناهی شان در این داستان باشد. بی گناهانی که نیازهای اولیه شان به آرزو تبدیل شد و حالا کم کم آرزوهایشان عتیقه می شود. مردمی بی گناه که هشت شان گرو نه مانده!

  ⁦اینکه صدها میلیارد، لهراسب را حاکم منطقه می کنه و ملت نَداری هم شنونده خبر دارایی این حاکـِم می شوند و تحلیل مسئله روزباشد و این وسط هم مشخص نیست مردم چکاره اند! اصلا اگر ممکلت صاحب داره حال و روز این مردم چطور به اینجا رسیده! مردمی که از آن طرف دستشان جایی بند نیست، از این طرف هم یک سری جماعت جمع شدند، معلوم نیست میخواهند چه گلی به سر بریزند. روشنفکرش سرمایه داری و امپریالیسم رو محکوم میکند و کلاس اش به اظهار نظر به موضوعات بومی نمیخورد. تشکیلات دانشجویی دانشگاه زرتُل و … هم دوست دارند پایشان را هر جایی بذارند اِلا مطالبات مردم بیچاره استان! ائمه جمعه هم آنقدر به مردم پای تریبون «اِتقو الله … » می گویند که بیچاره ها یادشان می روند افراد دیگری هم هستند که می توانند در زمره گناهکاران باشند.

  عقیده تان محترم عزیزان اما هر چیز راهی دارد.

  به هر حال لازم است مدعیانی که مطالبات مردم حرف به میان می آورند، زحمتی به خود دهند، چُرتشان را پاره کنند و چند قدمی راه بروند، دور و بر را نگاهی کنند تا حساب کارها دست شان بیاید. لازم نیست کل همت شان این باشد که لینک خبر را باز کنند و زیر لب زمزمه کنند «خدا سایه حضر التعالی را از سرمان کم نکند که جانانه با فلانی می جنگی جانم فدایت» برای انقلابی جای غفلت نیست. «۲۲۰ میلیارد» شرط بقای زندگی مردم استانی بوده که روزانه تنگی سفره را شاهد اند. شرمندگی زن و بچه ها را در پیشگاه خدای متعال در میان می گذارند. نباید فراموش کرد، تحقق خواسته های مردم یکی از آرمان های انقلابی بوده که ۴۰ سال از عمرش را سپری کرده!

  برچسب ها:

 • امروز سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
  آخرین مطالب