١٩ آبان | مزارعی؛ کاری نکنید بگویند زد وبند دارید

 • تاریخ انتشار خبر: سه شنبه, ۱۷ مهر , ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۶ | کد خبر : 21500 |
 •   

  .

  حجت‌الاسلام غلامرضا مزارعی در  نشستی خطاب به مدیرکل جدید راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: امیدوارم در این جایگاه امانت‌دار خوبی برای مردم باشید، حوزه حریم راه‌ها از وظایف راه و شهرسازی است اما بی‌توجهی به این حوزه باعث شده افرادی بیایند کف رودخانه و راه را پر کنند آنوقت انتظار دارند دستگاه قضایی ورود پیدا کند.

  رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: راه و شهرسازی قبل از ورود دستگاه قضایی جلوی اقدام افراد، ولو مالک باشند را بگیرید، نگوید اراضی متعلق به فلان فرد است و وقتی ساخت و ساز صورت گرفت بگوید چه باید انجام دهیم، لذا نژاد‌صفوی مدیرکل جدید راه و شهرسازی از همین ابتدای کار بدون تعارف و در چارچوب قانون به وظایف خود عمل کند.

  هر جایی پول باشد فساد هم وجود دارد

  وی در واکنش به سخنان مدیرکل راه و شهرسازی در خصوص نبود اعتبار برای تعیین حریم راه‌‌ها گفت: تنها وزارتخانه‌ای که وضع مالی خوبی دارد وزارت و شهرسازی است و شما به عنوان متولیان با وزارتخانه برای اختصاص اعتبار رفع تصرفات رایزنی کنید.

  مزارعی با بیان اینکه حوزه کار راه و شهرسازی حساس است گفت: پول زیادی وارد این حوزه می‌شود، پول دشمن آدم است حواستان به برگزاری مناقصات و برخورد با پیمانکاران باشد، من از الان تذکر می‌دهیم که فردا مدیرکل راه و شهرسازی نیاید جلوی میز ما بخواهد پاسخ دهد یا دیوان محاسبات به سراغ این اداره‌کل برود.

  وی عنوان کرد: مردم در استان اخبار و اطلاعات را زودتر از نهادهای اطلاعاتی گزارش می‌دهند لذا اول روی کمک ما حساب کنید اما ما در حفاظت اطلاعات رصد می‌کند، حفاظت ما روزی نیست که پرونده چند قاضی و کارمند را گزارش ندهد مراقبت‌ باشید هر جایی پول باشد فساد هم وجود دارد.

  سالم‌سازی درون سازمانی در دستور کار راه و شهرسازی

  این مسؤول عنوان کرد: به گونه‌ای عمل کنید که نگویند فلان پیمانکار با کارشناس راه و شهرسازی زد و بند دارد، سالم سازی درون سازمانی و صیانت از حریم راه‌ها را در دستور کار خود قرار دهید تا حرف و حدیثی در خصوص این اداره‌کل نباشد.

  مقام ارشد قضایی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: دوست نداریم قلمی علیه مدیری بر روی کاغذ برده شود اما گاهی مجبور می‌شویم، دستگاه قضایی از مدیران جهادی که در مسیر فعالیت خود مرتکب اشتباهی شوند حمایت می‌کند روش کار ما دستگیری است امیدواریم ضریب خطاها کمتر شود.

  از بین رفتن تجهیزات ورزشگاه ۱۵ هزار نفری یاسوج

  وی در ادامه سخنان خود در خصوص ورزشگاه ۱۵ هزار نفری یاسوج و نواقصاتی که منجر به از بین رفتن این ورزشگاه می‌شود، گفت: چندین بار از این ورزشگاه بازدید داشتم صندلی‌ها قابل استفاده نیستند و بخشی از تجهیزات در حال از بین رفتن است.

  مزارعی عنوان کرد: وقتی کسی مسؤولیتی می‌گیرد اینکه بیاید و بگوید پیمانکاران طلب دارد و تحویل موقت بهانه است، من اگر جای مدیرکل ورزش باشم جلوی اتاق استاندار خیمه می‌زدم تا اعتبار جذب کنم که این ورزشگاه هدر نرود یا از این سمت استعفا می‌دادم تا مسؤولان در حفظ بیت‌المال کمک کنند.

  رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اگر به جای علوی مدیرکل ورزش و جوانان بودم یقه‌ام را پاره می‌کردم تا استان که در خیلی زمینه‌ها سرمایه‌گذاری کرده در اینجا هم سرمایه‌گذاری می‌کرد.

  وی عنوان کرد: شخصی به من گفت اگر ورزشگاه یاسوج را اجاره بدهند در اختیار خوزستانی‌ها قرار می‌دهم که در این مکان تمرین و ورزشگاه کنند و برای استان سودآوری داشته باشد، در این نشست یک ماه به ورزش و جوانان مهلت داده می‌شود که جوابی در خصوص ورزشگاه یاسوج از طرف وزارت ورزش به دستگاه قضایی ارائه کند.

  شهردار یاسوج احضار شود

  مزارعی در خصوص دیگر دستور کار این نشست که به وضعیت پسماندها اختصاص داشت، گفت: شهردار یاسوج در این نشست غایب است و نماینده فرستاده که در تهران حضور دارد، دادستان مرکز استان پیگیری کند که اگر دعوتنامه دیر به دست شهردار رسیده که مساله دیگری است، اگر دعوتنامه به دست شهردار رسیده و به جلسه نیامده پرونده قضایی تشکیل و شهردار یاسوج احضار شود.

  رئیس کل دادگستری به آزادسازی اراضی رودخانه بشار هم اشاره کرد و گفت: سه سال است که بحث آزادسازی بشار مطرح است، اما به دلیل کشت برنج در این اراضی کار به صورت نصف و نیمه انجام شده از مدیران انتظار می‌رود پای کار باشند تا کشت بعدی گندم، جو و برنج نرسیده وظایف خو را انجام دهند.

  وی در پایان سخنان خود بر ضروریات پیگیری مصوبات شورای حفظ بیت‌المال تأکید کرد و گفت: مصوبات را به عنوان امور مهم پیگیری کنیم و دغدغه پیگیری مصوبات را داشته باشید.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
  آخرین مطالب