١٩ آبان | ضعف نظارت در بازار گچساران/جریان قومی مانع از برخوردهای قانونی

 • تاریخ انتشار خبر: شنبه, ۱۴ مهر , ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۲ | کد خبر : 21424 |
 •   

  .

  در حالی که از شب گذشته قیمت دلار و ارز روند نزولی  به خود گرفته است، انتظار می‌رود که مسوولان امر در زمینه نظارت بر بازار به خصوص اقلام مصرفی خانوار نظارت بیشتری داشته باشند.
  با توجه به اینکه  از شب گذشته در فضای مجازی و اخبار با اعلام خبر کاهش قیمت ارز و دلار، دوباره به جامعه جان تازه‌ای بخشیده شد اما متاسفانه هنوز شاهدیم که فروشندگان در بازار اقلام خریداری شده خود را به قیمت همان چند روز گذشته به فروش می‌رسانند. این در حالی است که در چند روز گذشته فروشندگان در حال فروش اجناس خود به صورت آنلاین قیمت‌ها را بررسی و به همان قیمت اعلام شده در تهران اجناس و اقلام مصرفی را به خریداران به فروش می‌رساندند.
  حال این فروشندگانی که در آن روزها اجناس خود را به قیمت نسبتا کمتری خریداری می‌کردند و با همان قیمت که به صورت آنلاین بر گوشی‌های همراه خود می‌آمدند به فروش می‌رساندند و امروز نیز با کاهش قیمت ارز و دلار این فروشندگان هنوز اجناس خود را به همان قیمت که به قول خودشان گران خریده‌اند به فروش می‌رسانند، نیاز به بازرسی هر چه بیشتری دارد.البته آن چیزی که جلب توجه می‌کرد، نبود اجناس ضروری در قفسه‌های فروشگاه‌ها  در شب گذشته بود که صبح امروز به یک‌باره تمامی قفسه‌های مغازه‌داران و فروشگاه‌ها از اقلام ضروری و مصرفی خانوار پر شده بود.
  این نوعی احتکار بود که برخی فروشندگان با پنهان کردن اجناس خود نه در انبار مغازه‌ها بلکه  در خانه‌هایشان و جاهای دیگر موجب افزایش قیمت کالاها  در این چند روز گذشته شده بودند که می‌طللبید بازرسان صنعت، معدن و تجارت گچساران نظارت بیشتری داشته باشند. و در پایان ببخشید که باید بگویم کاسبان رسمش این نبود شبانه خانه هایتان را انبار کنید. این رسم مردانگی نبود.
  علیمراد کاظم پور

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸
  آخرین مطالب