• تاریخ انتشار خبر: شنبه, ۷ مهر , ۱۳۹۷ | ۱۲:۵۲ | کد خبر : 21275 |
 •   

  به قلم رضا اکبرپور

  *تحریریه 19 آبان : مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین این پایگاه بوده و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

   

   

  اگر بگوییم که شهر در گیرو دار عزل شهردار از سوی شورا، نزدیک به یکسالی می شود از سوی این دو نهاد تعطیل می باشد گزافه نگفته ایم. شورای شهر در لج و لجبازی کودکانه بعد از انتخاب شهردار و نیافتن اوضاعی بر وفق مراد خویش، تمام تمرکز خود را بعد از آن بر عزل بچه گانه شهردار قرار داده است.

   

  از آن سو رسم و عرفی موهوم نگاه جریانات و مردم را بر تصمیم و نتیجه گفت و گوها با نماینده جلب کرده تا چه بسا مستقیم یا غیر مستقیم نظر اجمالی وی را بر ماندن یا نبودن شهردار دانسته باشند.

   

   

  البته سکوت و تفویض اختیار از سوی وی به شورا کمی تعجب آور و برای عوام و خواص غیر قابل باور است، نماینده و جریان وابسته به او از دورانی که بر سر کار بوده اند نشان داده اند که در تغییر و تحولات و عزل و نصب مستخدم ادارات هم باید نظر نهایی را داده باشند و گرنه توبیخ نانوشته ای بر عاملین آن خواهند بست! و این نوع موضع گیری از سوی نماینده و گفتن اینکه شورا و شهردار مشکل خود را حل نمایند قابل پذیرش نیست. و واقعیت و پافشاری اعضای شورا بر نبودن شهردار تنها خواست نماینده می باشد و نه گروه اکثریت شورا! و این مهم دلیلی ندارد جز اینکه نماینده انجایی که تمامی تلاش خود را بر تخصیص اعتبار قرار داده است و زوج مکملی همانند زینل زاده شهردار قبل نداشته تا حداکثر آن را جذب و در فعالیتهای عمرانی شهر به کار بندد! وی را در تکاپوی عزل شهردار بدون کوچکترین هزینه سیاسی و قومی قرار داده است.

  برای عموم روشن و واضح است که اوج موفقیت تاجگردون در دوران تصدی زینل زاده بر شهرداری بوده و بعد از آن اقدام عجولانه و بچه گانه از سوی ناپختگان ورودی شورا در عزل وی، سر آغازی بود بر ناکامی های دومینو وار او!

  هر نماینده ای جز وضع قوانین در سطح کلان، وظایفی در تلاش برای تخصیص بودجه برای مناطق انتخابیه خود دارد و موفقیت آنها بستگی به داشتن مدیران قوی در جذب بودجه را دارد! و این توان و قدرت مدیران در جذب بودجه های تخصیص یافته خواهد بود تا موفقیت بیش از پیش نمایندگان را رقم زنند!

   

  تاجگردون به این دلیل بعد از نبودن زینل زاده متوجه کلاه گشاد بر سر رفته شده و تمامی تلاش و توان خود را بر تغییر ظفری متمرکز نموده است و سکوت وی عصبانیت و تحکمی است بر شورا تا ترکش هزینه های این تغییر به او برخورد و به پای وی نوشته نشود. بنابراین تعطیلی شهر و تمرکز شورا بر عزل لجبازانه شهردار دستوری غیر مستقیم از سوی نماینده به آنان بوده و به همین دلیل هم خواب و خوراک را بر آنان حرام کرده است.

  برچسب ها:

 • ۲ نظر برای “پشت پرده پافشاری اکثریت شورا برای تغییر شهردار دوگنبدان/ پای تاجگردون در میان است”
  1. حقگو گفت:

   تاجگردون در کوچکترین مساعل هم دخالت دارد چه برسد به شهرداری گچساران
   برخلاف ادعاهایش ایشان هیچ وقت راضی به پیشرفت بچه های شهرستانها ی باشت وگجساران نیستند
   ایشان حاضرند دیگران بمیرند تا خودش درقدرت بماند دقیقا مانند عمویش حاج بهرام
   فقط میتونم بگم متاسفم

  2. صادق گفت:

   لعنت بر این خاندان که هرچه شیره جون مردم این دو شهر رو میکشن سیر نمیشن
   برکناری ظفری فقط به یک دلیله
   مقاومت مهندس ظفری در برابر سهم خواهی این افراد
   مهندس ظفری تخصصشون شهرسازیه
   پس چه دلیلی داره که ایشون رو برکنار کنن


  امروز چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
  آخرین مطالب