• تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۴ مهر , ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۷ | کد خبر : 21167 |
 •   

  .

  حتی دولت احمدی نژاد هم عامدانه به دنبال آزار مردم نبود موسوی: مجلس باید پاسخگوی شرایط موجود باشد.

  روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد در مطلبی تند به انتقاد از پست غلامرضا تاجگردون؛ رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مبنی بر “شک ندارم بانک مرکزی و سیستم بانکی و برخی ارکان دولت تعمدا ماموریت بر خرابتر شدن اوضاع و اذیت کردن مردم را دارند!” پرداخت.

  روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد در مطلبی تند علیه غلامرضا تاجگردون نوشت: عمر مجلس دهم هم روزی به پایان خواهد رسید و اگر قرار بر نقد و داوری باشد مردم درباره عملکرد نماینده‌های مجلس هم به قضاوت خواهند نشست. نماینده‌هایی که امروز تغییر رفتار داده اند و انگار نه انگار که روزی از نردبان لیست امید بالا رفته اند و به اعتبار بزرگان و چهره‌های سرشناس اصلاح طلب به مجلس راه یافتند و به این دلیل از مردم رای اعتماد گرفتند که از دولت و برنامه‌هایش حمایت کنند. اما اکنون که شرایط بر وفق مراد دولت نیست و جامعه نسبت به وضعیت موجود منتقد است، برخی از نماینده‌ها هم از فرصت استفاده کرده سوار بر موج می‌شوند و گاه و بیگاه با مواضع خود شرایط را برای دولت سخت تر می‌سازند که موضع اخیر غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت، مبنی بر اینکه بانک مرکزی و برخی از ارکان دولت تعمدا به دنبال آزار مردم هستند از این امر مستثنی نیست. حال آنکه چنین موضعی نخست وظیفه نظارتی مجلس را زیر سوال می‌برد و از سویی مواضع این چنینی منجر به افزایش محبوبیت نماینده‌ها نمی‌گردد بلکه اعتماد مردم را نسبت به آنها سلب خواهد کرد.

  بانک مرکزی به دنبال آزار مردم!

  بر اساس این گزارش و به نقل از مهر، روز گذشته غلامرضا تاجگردون نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت، طی یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: امروز جلسه کمیسیون در خصوص تهاتر بدهی‌های دولت و بخش خصوصی بود. او افزود: شک ندارم بانک مرکزی و سیستم بانکی و برخی از ارکان دولت تعمدا ماموریت در خراب‌تر شدن اوضاع و اذیت کردن مردم دارند!

  شوخی عجیب از جنس تاجگردونی!

  سخنان تاجگردون مبنی بر اینکه بانک مرکزی و برخی از ارکان دولت تعمدا ماموریت در خراب تر شدن اوضاع و اذیت کردن مردم را دارند بیشتر به یک شوخی و طنز شبیه است. زیرا به راستی چه دلیلی وجود دارد که دولت در شرایطی که خود می‌داند مردم از وضعیت موجود رنج می‌برند به دنبال آزار تعمدی جامعه باشد؟! کدام عقل سلیمی می‌پذیرد که دولت سیاست‌هایی آنهم به صورت عمدی در پیش بگیرد که با این سیاست‌ها فضا را علیه خود تند و پیچیده‌تر سازد.

  به کجا چنین شتابان، آقای نماینده!

  غلامرضا تاجگردون یا به عبارتی« نماینده مصلحتی» که خود با حمایت لیست امید و از حوزه گچساران وارد مجلس دهم شد از همان بدو ورود به دلیل رفتارها و گرایش‌های سیاسی چندگانه اش در مجلس بارها مورد انتقاد قرار گرفت تا آنجا که هنوز کسی نمی‌داند که تاجگردون اصلاح طلب است یا اعتدالگرا یا اصولگرا! او مانند برخی از نماینده‌های مجلس هر زمان که صلاح ببیند از دولت حمایت می‌کند و هر زمان که به نفعش نباشد ژست منتقد را به خود می‌گیرد. در حالی که اگر به راستی سخنان تاجگردون صحت داشته باشد، او و سایر همکارانش در مجلس به دلیل خطا در وظیفه نظارتی و پنهان نگاه داشتن این مسئله از دید افکار عمومی باید پاسخگو باشند. اگر این نماینده در رابطه با سخن اخیر خود اسناد و شواهدی دارد اما باز به دلیل موضع به اصطلاح مصلحت اندیشانه اش سکوت می‌کند، مرتکب اشتباه بزرگی شده است آنهم در شرایطی که به دلیل مشکلات اقتصادی مردم به سختی روزگار می‌گذرانند و نسبت به وضعیت موجود گله مندند.

   

  چرایی ساز ناکوک بهارستانی‌ها با دولت

  حساب کار اصولگرایان جداست، از همان ابتدا هم چندان امیدی به آنها نبود. اما اصلاح طلبان و اعتدالیونی که از نردبان لیست امید بالا رفتند و به اعتبار و حمایت اصلاح طلبان سرشناس و بدنه این جریان به مجلس راه یافتند چرا امروز ساز ناکوک علیه دولت می‌زنند و اوضاع را برای روحانی و کابینه اش روز به روز پیچیده تر می‌کنند؟ آیا جز این است که این نماینده‌ها به دلیل منافع فردی خود و انتخابات مجلس یازدهم که قرار است در سال ۹۸ برگزار شود درصددند که خود را مبرا و تنها دولت را مقصر وضعیت کنونی نشان دهند؟ در حالیکه مردم به آنها رای اعتماد دادند تا به دولت در بهبود اوضاع کمک کنند و از روحانی حمایت به‌عمل بیاورند. اما همان نماینده‌ها امروز به رای ملت پشت کرده و به جای اینکه خودشان هم مسئولیت وضعیت فعلی را برعهده بگیرند و در مقابل انتقاد جامعه پاسخگو باشند، پشت دولت را خالی کرده و به دنبال پیچیده‌تر ساختن اوضاع برای روحانی و کابینه اش هستند تا خود را در نزد مردم بیگناه نشان دهند. زیرا تصورشان بر این است که با مقصر جلوه دادن دولت می‌توانند یک بار دیگر رای و اعتماد از دست رفته مردم را در سال ۹۸ جلب کنند در حالی که امروز مردم از آنها هم ناامید شده‌اند. از سویی مجلس علاوه بر قانون‌گذاری، وظیفه دیگرش نظارت است. اگر به راستی بانک مرکزی در عملکرد خود خطا دارد، مجلس این مهم را پیش از این، ابتدا باید به مردم گفته و سپس به دولت متذکر می‌شد بنابراین یا سخنان تاجگردون بی پایه و اساس است یا به راستی مجلس چیزی می‌داند اما به رسم « بگم بگم‌های» احمد نژاد آن را برای روزهای مبادا گذاشته است.

  آقایان! قدری انصاف خوب است

  آقایان نماینده قدری انصاف را چاشنی مواضع‌تان سازید! فراموش کرده اید آن روزها را که چگونه برجام، جامعه را به خود دلگرم کرده بود. جایی نبود که سخن از این دستاورد بزرگ دولت یازدهم نباشد. آرامش اقتصادی طی چهار سال اخیر تا اندازه ای در کشور ملموس بود. زیرا دیگر خبری از تحریم‌های هسته ای و یکجانبه آمریکا و تحریم‌های چند جانبه سایر اعضای توافق هسته ای نبود. قیمت دلار، سکه ، طلا و خودرو مانند امروز نبود. اگرچه رکود در کشور حاکم بود اما تورم تک رقمی و رشد اقتصادی طی چهار سال گذشته مثبت بود. بنابراین فراموش نکنید بخشی از مشکلات موجود به دلیل سیاست‌های آمریکا، خروج آمریکا از برجام و تندروی‌های برخی از همکاران‌تان است؛ همان‌ها که پس از اجرای برجام، ظریف و صالحی را تهدید کرده و گفتند که روی‌تان سیمان می‌ریزیم و در راکتور اراک دفن می‌کنیم. امروز هم کمی انصاف را چاشنی مواضع‌تان سازید، مرد راه باشید و طبق سوگند و وعده‌تان به مردم با قوه مجریه همکاری کنید و برای اعتلای کشور و آرامش جامعه از هیچ کوششی دریغ نورزید.

  کسی منکر نواقص دولت نیست

  بخشی از مشکلات اقتصادی کشور ناشی از عملکرد دولت و انتخاب‌های مصلحتی آقای روحانی در کابینه است. او در چیدمان کابینه خود به توصیه بزرگان و دلسوزان اصلاح طلب و سایر حامیان خود گوش نداد و دست به انتخاب‌هایی در برخی از وزارتخانه‌ها به ویژه وزارتخانه‌های اقتصادی زد که می‌دانست این وزرا برای روزهای دشوار ساخته نشدند و درکی از مدیریت بحران ندارند. اما علیرغم توصیه‌های دلسوزان کشور و نامه فعالان اقتصادی بازهم دست به انتخاب‌هایی زد که امروز خودش هم در تغییر آن مانده است. با این همه دولت خود وقتی در تریبون‌هایش خطاها را اعلام می‌کند و حتی تلاشش را برای حل مشکلات به کار می‌برد چرا مجلس نباید این چنین باشد. مجلس هم باید بپذیرد که در تصمیمات با دولت شریک بوده است و دولت هیچ گامی را بدون مشورت و مصوبه مجلس بر نمی‌دارد بنابراین مجلس هم باید خطاها و ضعف‌های خود را پذیرفته و در این روزها در کنار دولت باشد و به جای انتقادها و تندروی‌ها به فکر چاره ای برای برون رفت از مشکلات باشد.

  فرار رو به جلو نماینده‌ها

  علی تاجرنیا نماینده مجلس ششم و فعال سیاسی اصلاح طلب درباره اظهارات تاجگردون مبنی بر آزار و اذیت تعمدی مردم از سوی دولت، به آفتاب یزد گفت: حتی دولت احمدی نژاد هم به دنبال این نبود که به صورت عامدانه شرایط اقتصادی را در کشور خراب کند. در این صورت دولت خودش را زیر سوال می‌برد. او افزود: بنابراین هر دولتی با هر انگیزه ای تلاشش را برای موفقیت می‌کند تا بتواند اعتماد عمومی را جلب کند. این نماینده اسبق مجلس ادامه داد: سخن تاجگردون به هیچ روی پایه و اساس ندارد. زیرا ممکن است تصمیمات غلط در دولت منجر به ایجاد وضعیت بد شود اما به هیچ روی شرایط موجود، از سوی دولت عامدانه نیست. تاجرنیا اظهار کرد: اکنون که دولت تا اندازه ای ضعیف شده است نماینده‌ها به جای نگاه انتقادی و مشفقانه سعی در بروز رفتارها و بیان اظهاراتی دارند که نشان دهند در بروز مشکلات هیچ تقصیر و نقشی ندارند. به خصوص نماینده‌ها به دلیل وظیفه نظارت بر عملکرد قوه مجریه در عدم موفقیت دولت سهم شان کمتر از پاستور نیست.

  تلاش برای ایجاد شکاف

  این نماینده مجلس ششم با اشاره به اینکه وضعیت موجود نشان می‌دهد که مجلس نقش نظارتی خود را به درستی ایفا نکرده است، افزود: برخورد برخی از نماینده‌ها در بهارستان علیه دولت بیانگر تلاش آنها برای ایجاد شکاف میان مسئولان است. این نماینده اسبق مجلس اذعان کرد: اگرچه بخشی از مشکلات به دلیل عملکرد دولت است اما بخشی دیگر از مشکلات ناشی از فضای بین المللی و عملکرد برخی از نهادهای غیردولتی است. اما نسبت به مشکلاتی که حل آنها در اختیار دولت است انتقاد نسبت به آن ایرادی ندارد اما در شرایطی که روحانی در نیویورک برای حضور در سازمان ملل رفته است و همه جهان نگاه شان به رفتار و واکنش‌های ایران نسبت به تحریم‌هاست چنین رفتارها و برخوردهایی علیه دولت به صلاح نیست. تاجرنیا در پایان گفت: میزان فشارهای ناشی از تحریم و عملکرد دولت به تنهایی نمی‌تواند تا این اندازه تخریب در فضای اقتصادی ایجاد کند بلکه برخی از مشکلات داخلی زمینه ساز این وضعیت شده است به همین دلیل در چنین فضایی بیان این سخنان، فرصت طلبانه است.

  برخی درصدد ناامید ساختن مردم هستند

  سید فاضل موسوی نماینده اسبق مجلس و فعال سیاسی اصلاح طلب درباره اظهارات تاجگردون مبنی بر آزار و اذیت تعمدی مردم از سوی دولت، به آفتاب یزد گفت: برخی از نزدیکان روحانی و برخی در خارج از دولت به دنبال ناامید ساختن مردم از دولت هستند اما به هر روی در صورتی که این نماینده مجلس درست گفته باشد مجلس خود خطاکار است و باید نسبت به این وضعیت پاسخگو باشد. او افزود: در قانون اساسی هم آمده است که همه مسائل مربوط به دولت باید از منظر مجلس رصد شود. نماینده‌ها هیچ منعی برای ورود به مسائل کشور و درنهایت نظارت ندارند. این نماینده سابق مجلس ادامه داد: با این همه بهارستان نشینان به وظیفه شان به درستی عمل نمی‌کنند در حالی که مجلس سوگند یاد کرده درهمه امور باید نظارت داشته باشد. او اظهار کرد: برخی در دولت با علم به اینکه مردم مواضع آنها را زیر ذره‌بین قرار می‌دهند باز هم مسائلی را مطرح می‌کنند که بیان این مسائل شرایط را برای دولت پیچیده‌تر و آنها را بدبین می‌سازد. موسوی در پایان گفت: چگونه ممکن است دلار ۴۲۰۰ تومانی ظرف مدت چند ماه به ۱۴ هزار تومان برسد اما همه نسبت به آن سکوت کنند. به هر روی مجلس باید نسبت به مشکلات موجود در کشور پاسخگو باشد

  برچسب ها:

 • نظرات در مورد » “انتقاد تند روزنامه اصلاح طلب از تاجگردون!”
  1. کشوادصادقی گفت:

   من هیچ گونه صنمی با دکتر تاجگردون ندارم و چون رییس هیات مدیره روزنامه آفتاب یزد را می شناسم ، هرچند که با تاجگردون میانه خوبی ندارم ولی اجازه نمیدم یک کویر نشین ، بی آب و خاک از نردبان سفسطه بافی خود فرزندی از زاگرس را به چالش بکشد ما اگر نقدی بر همدیگر داشته باشیم باید در درون خانواده و چارچوب استان مان حل شود نه اشخاصی غرض ورز و بی اصالت و تازه بدوران رسیده ای چارچوب فرزندان مان را چوب بزند آن زمانی که شما یزدنشینان جرات بیرون از خانه رفتن را در زمان پهلوی نداشتید و نون را به بهای پارس می گرفتید تاجگردون و امثالهم مظهر استبداد ستیزی بوده است آن زمانی بهرام تاجگردون در مجلس به درجه جانبازی نائل آمد خاتمی ها و امثالهم از ایشان خط می گرفتند ، من صددرصد با تاجگردون زاویه دارم و هیچگاه با ایشان همقدم نخواهم شد ولی عزیزان و فرزندان برومند استان ، اگر حمایت از فرزندانتان نمیکنید لااقل تخریب شان نکنید و اجازه ندهید مشتی بی آب و علف که ۴۰سال همه کار مملکت شده اند ( یزدی ها ) کمر به تهدید فرزند این مرز و بوم بگیرند


  امروز دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸
  آخرین مطالب