١٩ آبان | طبیعی است هر نماینده ای برای توسعه منطقه خود تلاش کند/ باید فرا منطقه ای و استانی فکر کنیم

 • تاریخ انتشار خبر: شنبه, ۲۰ مرداد , ۱۳۹۷ | ۲۲:۵۴ | کد خبر : 19693 |
 •   
  مدیرکل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد:

  مدیرکل سازمان مدیریت و برنامه ریزی با بیان اینکه برای ما هر یک از سه نماینده محترم هر موضوعی را در منطقه خودشان دنبال کنند حق مسلم آنهاست افزود: در این بین ما هستیم که باید فرا منطقه ای و استانی فکر کنیم و در وفاق بین نماینده ها و استانداران ثمرات خوبی دیدیم .

   مدیرکل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: استاندار نماینده عالی دولت در استان هستند که جا دارد یک خسته نباشید به ایشان عرض کنم .

  نوروزی ادامه داد : تیم مدیریتی استان و مجموعه دستگاههای اجرایی و در راس آنها استاندار با تمایلی که با نمایندگان محترم دارند که هر سه نماینده همه تلاش های خود را در جهت رشد توسعه انجام می دهند .

  وی ادامه داد: طبیعی است که نماینده یک منطقه باید پی گیر امورات منطقه خود باشد و وظیفه ما هم پاسخگویی است و تلاش می کنیم با همکاری نمایندگان محترم و دولت کارهای بنحو مطلوب پیش برود .

  مدیرکل سازمان مدیریت و برنامه ریزی با بیان اینکه برای ما هر یک از سه نماینده محترم هر موضوعی را در منطقه خودشان دنبال کنند حق مسلم آنهاست افزود: در این بین ما هستیم که باید فرا منطقه ای و استانی فکر کنیم و در وفاق بین نماینده ها و استانداران ثمرات خوبی دیدیم .

  حسن نوروزی ادامه داد : یک سری پروژه استانی وجود دارد که در شورای برنامه رزیزی توزیع می شود امسال حدود ۶۴۰ میلیارد تومان کل اعتبار استان در قالب اعتبارات استانی به سازمان ابلاغ شد .

  نوروزی اضافه کرد: از ۶۴۰ میلیارد پروژه هر کدام از منبعی ابلاغ می شود اعتبار استانی نفت ، استانی ارتقا شاخص های توسعه و ۲۷ صدم درصد ارزش افزوده برای زیر ساخت های ورزش که در کل کشور هزینه می شود .

  وی در ادامه عنوان کرد: هر اعتباری که ابلاغ می شود جداگانه فرمول توزیع دارد که ۲۹۹ میلیارد تومان اعتبارات توزیع توازن استان که قانون استفاده متوازن در کشور اطلاق می شود .

  مدیرکل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ادامه داد : اعتبارات استانی با متوازن متفاوت است در آنجا شاخص ها نیز متفاوت است نفت هم قوانین خاص خودش را دارد در ارتقا شاخص باید جایی باشد که شغل ایجاد کند .

  حسن نوروزی خاطرنشان کرد: در ۸ شهرستان که در هر حوزه کاری باید شاخص های شهرستان مشخص شود و با متوسط آن شاخص در کشور مقایسه می شود .

  وی گفت: موضوعات برای ردیف متوازن مشخص است که باید ۲۷ عملیلات و موضاعات خاص خود را داشته باشد .

  مدیرکل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: برای توزیع شاید یک ماه حدود ۱۳ تا ۱۴ نفر از حوزه بودجه  فعالیت کنند و روال باید طی شود برای همه اعتبارات توزیع شده  نظارت می شود .

  حسن نوروزی عنوان کرد: بر اساس فرمول هایی که در اعتبارت استانی جمع آوری کردیم  سهمی از شهرستان ها  حاصل میشود که  شهرستان بویراحمد ۳۲ درصد دنا ۸ درصد گچساران و باشت ۲۲.۸ درصد ۳۹ تا باقی مانده سهم کعگیلویه و بزرگ می شود .

  نوروزی در ادامه به اعتبارات استانی اشاره کرد و گفت: اعتبارات استانی قریب ۸۰ برنامه دارد و حداقل ۳۰۰ شاخص دارد ما نمی توانیم  یک درصد را کم یا زیاد کنیم در اعتبارات نفت ۶ منبع قانون نظر می دهند دو سوم که ۴۲  میلیارد تومان است به دو شاخص جمعیت نقاط محروم و ضریب محرومیت تعلق می گیرد .

  وی در ادامه نحوه تقسیم بندی دو سوم اعتبارات نفت را تشریح کرد و گفت:  در ذو سوم کهگیلویه ۳۰ درصد گچساران ۵ درصد بویراحمد ۲۷ درصد که به  بخش مرزی دوگنبدان و یاسوج و دهستان های محروم این دو شهر از دو سوم اعتبار تعلق نمی گیرد.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
  آخرین مطالب