١٩ آبان | مرگ خاموش جوانان در کهگیلویه و بویر احمد

 • تاریخ انتشار خبر: شنبه, ۲۰ مرداد , ۱۳۹۷ | ۰۸:۰۲ | کد خبر : 19685 |
 •   

  .

   

  خودکشی جوانان در کهگیلویه و بویر احمد به بحرانی جدی تبدیل شده است. روانشناسان استان نسبت به روند رو به افزایش این پدیده که ریشه در عوامل مختلفی از جمله بحران بیکاری دارد ،هشدار داده اند.
  لازمه این مهم و جلوگیری از این رفتار تاسف برانگیز، بیدار باش مسئولان محترم استان در زمینه تدبیر به بسترسازی جهت اشتغال است.
  واقعیت آن است که ظرفیت های عظیم خدادادی استان در زمینه های مختلف جهت اشتغال آفرینی مورد بهره برداری قرار نگرفته و اگر ادعایی بر فعال سازی بخش خصوصی باشد، شائبه های فراوانی در رانت خواری بوجود آورده است که موید ضعف برنامه ریزی مسئولان در مقاطع مختلف است.پر واضح است که با این نگاه، افق های روشنی در بخش خصوصی پیش روی جوانان وجود ندارد.
  ظرفیت دستگاههای اجرایی جهت جذب نیرو نیز کفاف حجم وسیع نیروهای فارغ التحصیل و سیل جوانان بیکار را ندارد و اگر ظرفیتی نیز در بخش دولتی ایجاد شده،سهم نانوشته نورچشمی های مسئولان در یک تبعیض آشکار تحت شگردهای شرکتی و قراردادی و … بوده است که این خود نیز فشار روحی و روانی را بر قشر جوان بی پناه مضاعف نموده است.

  کیست که نداند شیوه های جذب نیرو در این چهار دهه از عمر انقلاب چگونه بوده است و مسئولان محترم از چه رانت هایی جهت جذب نکبت زاده های خود بهره گرفته اند.خویشاوند سالاری در سیستم اداری به آفتی مبدل شده است که اختلاف طبقاتی را به ارمغان آورده است و امروزه نتیجه آن در بحران خودکشی بی پناهان هویدا گشته و رخ در رخ مسئولان می درخشد.

  رفتارهای پرخاشگرانه و غیر متعارف بخش زیادی از جوانان سرگردان در بازار و منزوی شده در کنج خانه ها به شیوه مدیریت مزورانه برخی مسئولان گره خورده است.

  وعده های دروغ متولیان استان به طبقه محروم جامعه و نگاه ابزاری به آنان، مزید بر همه مشکلات گردیده و طیف عظیمی را سرخورده و افسرده کرده است.
  ادرس غلط تحریم ترامپ و مشکلات بین المللی فقط بهانه ای برای رهایی متولیان استان از محکمه افکار عمومی گردیده است. بکارگیری نکبت زاده ها در بخش های اداری و توزیع فرصت های نابرابر در بخش های خصوصی بارزترین اماره بر دوگانه های مدیریتی است.
  هر منطقه ای ظرفیت هایی در بخش های مختلف باغات،کشاورزی، دامپروری، آب،گردشگری، گیاهان دارویی و دانه های روغنی و … دارد که اگر این ظرفیت ها احیاء شود به تنهایی می تواند زمینه توانمند سازی هر روستا و جوانان منزوی را فراهم و به آنان هویت بخشی کند.
  امروزه درد جامعه استانی ما کمبود اعتبار نیست که بر روی منابع عظیم خدادادی بی نظیر خوابیده ایم بلکه غنیمت نشمردن فرصت هایی است که به تهدید مبدل شده است.
  سر بسته باید گفت که روستاهای بدون پشتوانه سیاسی راهمالی و فیروز آباد بویراحمد با داشتن منابع عظیم دو آدرس سر راست برای مسئولانی است که تا کنون نسبت به آن بی تفاوت بوده اند تا مرگ خاموش و بی بازگشتِ بحرانِ بیکاری دامن جوانان بیکار آن را گرفته و مابقی نیز در معرض صدها آسیب دیگر ناشی از تبعیض و عدم توزیع فرصت های برابر قادر به تنفس نیستند.

   

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
  آخرین مطالب