• تاریخ انتشار خبر: شنبه, ۶ مرداد , ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۸ | کد خبر : 19149 |
 •   

  آنها همیشه طلبکار هستند و حد یقفی در بهره مندی از مواهب و سودهای ناشی از موفقیت مردم در صحنه های مختلف ندارند.

  اگر بخواهیم دقیق به این معنی بنگریم و دریابیم که لیدر چیست ابتدا باید سری به بازار خرید و فروش بزنیم و پدیده ای به اسم دلال را تبیین کنیم.

  در محصولات تولیدی اغلب میان تولید کننده و مصرف کننده فردی قرار میگیرد که به هیچ وجه دوست ندارد مصرف کننده مستقیما با تولید کننده ارتباط برقرار کند و اگر چنین سعیی از طرف مردم یعنی مصرف کننده مشاهده گردد دلال ها با لطایف الحیل این ارتباط را قطع و جنس تولیدی را با قیمتی دو یا چند برابر به فروش می رسانند.

  آنها هرگز باغی نداشته اند که میوه ای تولید کند اما آنچه در واقع مشاهده میشود آن است که سود اصلی زحمت کشاورزان نگون بدخت با دردسرهای زیاد نصیب همین دلال ها میگردد.

  با دقت که بنگریم اما یک جابجایی حرفه ای در بازار سیاست رخ میدهد و این بار کالایی که خرید و فروش میشود خود مردم هستند و در این میان مصرف کننده سیاست یعنی فردمنتخب و تولید کننده ی سیاست(رای مردم) هردو توسط افرادی دیگر مصرف میشوند که این اشخاص همان دلالان یا لیدرها هستند.

  آنها معمولا میدان دار بازار سیاست هستند و با وجود آنکه در واقع خود هیچ تولیدی ندارند و یا با آنکه تولید آنها بسیار ناچیز است لکن خود را در نزد مصرف کننده (نماینده مجلس یا منتخبین) صاحب اصلی جا زده و سودهای زیادی دریافت میکنند.

  آنها همیشه طلبکار هستند و حد یقفی در بهره مندی از مواهب و سودهای ناشی از موفقیت مردم در صحنه های مختلف ندارند.

  مناصب را در اختیار گرفته، فرزندان خود را استخدام می نمایند، وام های مختلف را دریافت نموده، در عزل و نصب ها دخالت میکنند، منتخبین مردم را تحت شدیدترین فشارها قرار میدهند، کیسه خود را به خوبی میدوزند و همچنان نیز بازار را در دست خود نگه داشته و همچون دلالان بازار مانع و حایل اصلی میان منتخبین و مردم هستند.

  لیدرها هرگز ضرر نمیکنند و البته همواره بیشتر از همه ابراز میکنن که در این کار و زار بدبخت شده اند و تنها کسی که سودی نمیکند علی الظاهر همواره همین افراد سوار بر رای مردم هستند.

  اینکه با این پدیده چگونه باید برخورد کرد را اولا شما برای ما بنویسید و ارسال نمایید و دوما در بخش های بعدی و در آینده بیشتر بدان خواهیم پرداخت!

  از لیدرهای محترم که ممکن است این نوشتار موجب کسادی بازار گردد قبلا پوزش طلبیده و خواهشمند است کالای خود را به فروش رسانند تا بر سفره میوه های باغ دیگران بنشینند

  برچسب ها:

 • امروز چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
  آخرین مطالب