١٩ آبان | تجمع در اعتراض به استخدام های غیرقانونی مقابل فرمانداری گچساران+ تصاویر

 • تاریخ انتشار خبر: شنبه, ۳۰ تیر , ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۰ | کد خبر : 18929 |
 •   

  عده ای از نیروهای ترنینگی شرکت نفت گچساران در اعتراض به بی توجهی مسئولین سیاسی گچساران و استخدام های غیرقانونی در این شرکت مقابل فرمانداری گچساران تجمع کردند.

  این افراد که خود را نیروهای آموزش دیده شرکت نفت و گاز گچساران معرفی نموده اند نامه ای را در ارتباط با استخدام‌های غیرقانونی و عدم جذب آنان برای ارائه به سازمان بازرسی استان همراه داشتند که عینا منتشر میشود.

  ریاست محترم سازمان بازرسی کل استان کهگیلویه و بویراحمد

  با سلام و احترام

  فلسطین پاره تن اسلام است (امام خمینی (ره)

  با احترام به استحضار می‌رساند، ما اموزش دیدگان ممتاز آموزشکده شرکت بهره برداری نفت و گاز شهرستان گچساران می‌باشیم، که به موجب مصوبه مهرماه سال یکهزارو سیصدو هفتاد و یک شورای گسترش اموزش عالی که پس ازتلاش های فراوان به موجب اعلام سازمان سنجش اموزش کشور و کسب موفقیت به شرط معدل در سال ۱۳۹۲ پذیرفته شده‌ایم و وارد دوره‌های اموزشی کتبی و عملی و عملیات میدانی در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران شده‌ایم.

  در این وادی عملیات تولید و فراورش را در مرکز آموزش شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب وابسته به وزارت نفت گذرانده‌ایم. ولی با وجودی که مراحل صد درصد قانونی در موضوع وارد شدن به دوره‌های درسی و عملی در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران را رعایت کرده‌ایم ولی مدتی است که گرفتار بد قولی و بد عهدی مسولان مربوطه شده‌ایم.

  لذا با توجه به هزاران وعده پس از گذراندن ۲ سال اموزش با هزاران امید برای استخدام در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران همچنان بلاتکلیف مانده‌ایم.

  در واقع درک این موضوعان قدر سنگین است که با هزاران وعده و وعیده مسولان شرکت نفت گچساران مبنی بر استخدام، پا به این عرصه و این اموزشها گذاشته‌ایم. و درست زمانی که همه تلاشهایمان نتیجه داده و با توجه به صرف میلیاردها تومان از بودجه بیت المال کاملاً برای خدمت به صنعت نفت کشور اماده شده‌ایم، ما را بلاتکلیف نگه داشته‌اند واز طرف دیگر با ضابطه نیروی غیر قانونی استخدام می‌کنند و با این حربه و فریب فرار به جلو می‌کنند ((نیروهای غیر قانونی استخدام شده دارای سابقه بیمه هستند)) در جواب این روشنفکران عرض کنیم این نیروها در زمان ورود به صنعت چگونه جذب شده‌اند که دارای ۲ ماه سابقه بیمه شده‌اند؟ ایا ازمونی برگزار شده که حق همه جوانان عزیز شهرستان گچساران می‌باشد یا افراد دارای رابطه با یک جریان خاص سیاسی می‌باشند؟

  این خلاف اقتصاد مقاومتی است و نیروی اموزش ندیده نمی‌تواند کشور را از تحریم نجات دهد و اقتصاد مقاومتی را شکوفا سازد.

  در نقطه مقابل این نیروهای (ترنینگی) شرکت نفت گچساران هستند، که با اموزش دیدن و ممتازی خود می‌توانند دغدغه‌های رهبر انقلاب در بحث خام فروشی نفت را حل نمایند، و در مقابل تحریمان چنان اقتصاد مقاومتی را پایه ریزی کنندکه سرافرازانه راه پیشرفت را بپیماییم و مانند همین سی و هشت سال الگو شویم برای همه انانی که به این جوانان اعتماد و اعتقادی ندارند.

  زمانی که با وعده‌ی استخدام از گچساران راهی اهواز شدیم، هرگز فکر نمی‌کردیم بعد ۲ سال اینگونه شود و قول و وعده خود را فراموش کنند. امروز بیشتر دوستان ما به امید استخدام در صنعت نفت به خدمت سربازی رفته‌اند، که بعد از پایان خدمت در شرکت نفت مشغول کار شوند، ولی بعد از ۲ سال دوره و اموزش شرایط را به گونه‌ای دیگر نوشتند. و از افراد خاص و دارای ضابطه استفاده می‌کنند. با این مدارک خاص نفتی و گازی و تعمیراتی توانایی فعالیت در هیچ زمینه شغلی را نداریم.

  سازمان بازرسی استان کهگیلویه و بویراحمد

  درخواست برخورد جدی با نیروهای غیر فنی راه یافته به صنعت نفت هستیم. (نحوه جذب انها در سال ورود به صنعت نفت بررسی شود در صورتی که غیر قانونی بودن انها اثابت گردد برابر با قانون برخورد فرمایید.) حق استخدام مربوط به نیروهای اموزش دیده می‌باشد.

  شایان ذکر است جذب نیرو در شرکت نفت دارای ضوابط معینی می‌باشد. و هرگاه وزارت نفت مجوز جذب داشته باشد، از طریق فراخوان عمومی و برگزاری ازمون های کتبی و مصاحبه مبادرت به تامین نیروی مورد نیاز می‌نماید. و موارد فوق را تنها نیروهای اموزش دیده طی نموده‌اند لذا شرکت نفت گچساران این رویه را طی نکرده است و از نیروهای دارای ضابطه و غیر قانونی استفاده کرده است، که نحوه ورود انها در سال ورود به شرکت دارای مشکل است.

  سازمان محترم بازرسی کل استان

  شرکت نفت گچساران در جلسه‌ای که در فرمانداری با حضور وزیر محترم نفت برگزار شد، و نماینده ما اموزش دیدگان دران جلسه حضور داشت بسنده کرده است، و هیچ ازمونی طبق شرایط فوق برای جوانان عزیز گچساران که در مرحله اول حق این جذب با نیروهای اموزش دیده می‌باشد به عمل نیاورده است. و همچنین صدور مجوز جذب حتی با فرض اجازه دادن وزیر نفت بدون ازمون طبق اصل دوم بند نهم قانون جمهوری اسلامی ایران ((تبعیض)) تبعیض بین جوانان عزیز و نخبه و ممتاز شهرستان گچساران می‌باشد.

  سازمان محترم بازرسی اقای زنگنه و شرکت نفت گچساران نمی‌توانند با یک دلیل ((من دراوردی)) با این عنوان کسانی که ((دارای بیمه)) هستند، مشغول کار شوند. شرایط پذیرش برای همگان یکسان و طی فراخوان عمومی می‌باشد، یک اشتباه دیگر انها این بود که وزارت نفت و تدوین کنندگان ازمون استخدامی وزارت نفت شرایطی ((من دراوردی)) را تدوین کرده بودند که با پیگیری دانشجویان نفت و نماینده ما در دیوان محترم عدالت اداری ازمون کنسل و وزارت نفت محکوم گشت. لذا این دلیل برای این منظور بود که شرکت نفت گچساران هم با یک شرایط ((من دراوردی)) دیگر سعی در جذب نیروی غیر قانونی نموده است.

  سازمان محترم بازرسی کل استان

  نمایندگان ما اموزش دیدگان امادگی خود را جهت توضیحات بیشتر و همچنین مستندات و مدارک لازم را به بازرسی کل استان اعلام می‌نمایند. مدارک و شواهد دال بر استخدام کردن نیروهای ۲ سال اموزش دیده موجود می‌باشد. (البته می دانیم که شرکت نفت گچساران سازمان محترم بازرسی را در موضوع نیروهای اموزش دیده اطلاعی نداده است و به جای ۱۴۴ نیروی قانونی اموزش دیده ۱۵۰ نیروی غیر قانونی جذب نموده است که با پیگیری سازمان محترم بازرسی استان حق و حقیقت مشخص می‌گردد.)

  مردم شریف شهرستان گچساران و ۱۴۴ نیروی اموزش دیده منتظر برخورد جدی سازمان محترم بازرسی بامسولان و نیروهای جذب شده و جوابیه این بیانیه هستند تا شفاف سازی این موضوع برای مردم شریف گچساران مشخص شود.

  لازم به یاداوریست در جلسه‌ای که در سال ۱۳۹۳ در شرکت نفت گچساران با حضور مدیر عامل سابق و مسولان بلند پایه شرکت نفت برگزار شد حق اول هر گونه پست یا جذبی از کف سازمان گرفته تا هر رده سازمانی برای نیروهای اموزش دیده معین گردید. خواهشمندیم هر ۱۵۰ نیروی غیر قانونی که از سوی مسولان اشتباهی به جای نیروی اموزش دیده مشغول به کار شده ان اخراج و حق نیروهای اموزش دیده که در این ۲ سال هزینه پرداخت کرده‌اند و ۲ سال تمام در قسمت‌های نفت گاز برق مکانیک اموزش دیده‌اند داده شود.
  ———————
  با تشکر
  جمعی از آموزش دیدگان

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
  آخرین مطالب