١٩ آبان | ضرب الاجل های رئیس دادگستری به مدیران استان / حکم انفصال در انتظار مدیران کم کار کهگیلویه و بویراحمد

 • تاریخ انتشار خبر: پنج شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۰ | کد خبر : 18677 |
 •   

  مدیری که نمی تواند قانون را اجرا کند نماند و برود، دادگستری به تخلفات مدیرانی که کم کاری نمایند و حافظ حقوق بیت المال نباشند رسیدگی کرده وبرای آنان حکم به انفصال دائم از خدمات اداری داده خواهد شد.

   

  به گزارش ۱۹ آبان به نقل از روابط عمومی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد، رییس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در نشست شورای حفاظت از حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این مطلب گفت: در یک سال گذشته همکاری­ها و اقدامات خوبی در حوزه­های مختلف در زمینه حفظ حقوق بیت المال انجام گرفت و مدیران زحمات زیادی کشیدند اما بخشی از مشکلات اجتناب ناپذیر است لیکن مدیران در برخی موارد پا را فراتر نهادند و اقدامات خوبی کردند.

  غلامرضا مزارعی در ادامه به مشکلات اقتصادی و ضعف بنیه مالی مردم اشاره کرد و گفت: مشکلات اقتصادی و ضعف بنیه مالی مردم، مدیران را دچار دو دلی می کند و هجمه درخواست و توقعات مردم از مسئولین زیاد است، استان، یک استانی است که مردم وضعیت مالی خوبی ندارند. صنعتی نیستیم همه مَمَر درآمد مردم در بخش­های کشاورزی و دامداری خلاصه شده است.

  رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه وضعیت پرونده­های دادگستری به شکلی است که نمی توانیم اطلاعات و همه تلاش های انجام شده درباره­ی آنها را اطلاع رسانی نماییم، افزود: به سبب همین ممنوعیت در اطلاع رسانی و انعکاس، مردم فقط عیب ها را می بینند.

  وی با ذکر این نکته که ما مسئولین امانت داریم و باید امانت داری کرد به فرمایش امام علی (ع) در خصوص استفاده از بیت المال اشاره کرد و گفت: اموال بیت المال متعلق به همه مردم است بیت المال را به عده­ی خاصی جهت استفاده شخصی تحویل نمی دهند، گاهی اوقات دستوری که هم برای استفاده از بیت المال داده می شود خلاف است، باید بیت المال را به دست آدم حق شناس، دین دار و امین سپرد اگر غیر از این باشد اسلام و مسلمین در خطر است.

  رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: بخش عمده­ای از حفظ حقوق بیت المال در ارایه خدمت مطلوب به مردم است. شایسته است مسئولان ذیربط در هر حوزه کاری اقدامات لازم را برای اجرای طرح حدنگار و کاداستر انجام دهند و چنانچه قصوری رخ دهد در شورای حفظ حقوق بیت المال برخورد قضایی انجام خواهد گرفت.

  مزارعی به موضوع رودخانه بشار نیز اشاره کرد و با تعیین ضرب الاجل یک ماهه برای روشن شدن وضعیت کارخانه­ های شن و ماسه بستر این رودخانه گفت: ادارات و سازمان­ها و مسئولین حفظ حوزه امنیت رودخانه بشار یک ماه فرصت دارند مسئله کارخانه­ هایی که از بستر رودخانه شن و ماسه برداشت می نمایند روشن و چنانچه قرار است عده­ای به فعالیت­شان در رودخانه بشار ادامه دهند و عده­ای تعطیل شوند یا همه تعطیل و یا اینکه دیگران نیز فعالیت نمایند و این شورا پس از پایان این فرصت از رودخانه بشار بازدید خواهند کرد.

  مزارعی به مدیرانی که در حفظ حقوق بیت المال سهل انگاری می نمایند نیز هشدار داد و گفت: مدیری که نمی تواند قانون را اجرا کند نماند و برود، دادگستری به تخلفات مدیرانی که کم کاری نمایند و حافظ حقوق بیت المال نباشند رسیدگی کرده وبرای آنان حکم به انفصال دائم از خدمات اداری داده خواهد شد.

  این مقام قضایی در خصوص مدیریت پسماند نیز اظهار کرد: شهرداری یاسوج در مدت ۳ ماه موضوع مدیریت پسماند این شهر را پیگیری و در هر حوزه که مشکل وجود دارد بررسی و رونوشت مکاتبات مربوطه را به شورای حفظ حقوق بیت المال ارسال نماید.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
  آخرین مطالب