١٩ آبان | گل فروشی های که چادر فروش شده اند/ افزایش چندین برابری قیمت چادر در یاسوج

 • تاریخ انتشار خبر: پنج شنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۳۹۷ | ۰۸:۳۵ | کد خبر : 17166 |
 •   

  تخلفات چادرفروشان و قیمت های آنها نیز ورد زبان خاص و عام شده است به گونه ای که قیمت چادر در یاسوج چند برابر افزایش قیمت داشته است و تعزیرات نیز به دنبال متخلفان و جریمه کردن آنها است بازار چادرفروشی که سکه شده است برخی از فروشندگان دیگر نیز وارد این کار شده اند.

   اگر زلزله ۵٫۲ ریشتری  که در یاسوج رخ داد به نفع هیچکس هم نبود اما بازار چادر فروشان را گرم گرم کرده است به گونه ای که هر مغازه چادر فروشی در ایام چند روز به اندازه یک سال خود فروش چادر داشته است و همچنان ادامه دارد.

  پس لرزه هایی که در یاسوج رخ می دهد باعث شده است که مردم این شهر به ویژه آنهایی که در آپارتمان زندگی می کنند ترجیح دهند شب را در پارک ها و بیرون از خانه صبح کنند به گونه ای که این چند شب گذشته پارک های شهر یاسوج مملو بود از مردمی که از ترس زلزله به پارک ها آمده اند.

  صاحبان خانه های ویلایی نیز ترجیح می دهند ماشین خود را بیرون از حیاط پارک کنند و خود شب را در حیاط خانه سپری کنند در حالی هلال احمر نیز بیش از ۲۰۰ تخته چادر برای اسکان اضطراری مردم در نقاط مختلف شهر برپا کرده است و مردم می توانند در آنجا شب را صبح کنند.

  برخی نیز در پارک های یاسوج بدون چادر و تنها با یک زیر انداز و پتو  در گوشه ای دراز می کشند و می خوابند بازر شایعات زلزله نیز داغ داغ است اما در این میان بازار فروشندگان چادر نیز گرم تر از شایعات است به گونه ای که به هر چادر فروشی مراجعه کنید بدون شک باید چند دقیقه ای در صف خرید بمانید.

  تخلفات چادرفروشان و قیمت های  آنها نیز ورد زبان خاص و عام شده است به گونه ای که  قیمت چادر در یاسوج چند برابر افزایش قیمت داشته است و تعزیرات نیز به دنبال متخلفان و جریمه کردن انهاست بازار چادرفروشی که سکه شده است برخی از فروشندگان دیگر نیز وارد این کار شده اند.

  هنگام عبور از یکی از خیابان های یاسوج متوجه گل فروشی شدم که پر بود از چادر وقتی از نزدیک مراجعه کردم متوجه شدم که داخل مغازه در کنار گل ها چادر نیز به فروش می رسد گویا برخی می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند اما این سوء استفاده از ترس مردم در برابر زلزله جای تامل دارد.

  چادر فروشی ایرادی ندارد اما گاهی قیمت هایی که این چادرها به فروش می رسند برق از سر آدم می پرد گویا قحطی شده باشد وقتی هم به قیمت ها اعتراض می شود می گویند دوست نداری جای دیگر بخرید و این است داستان چادر فروسی در یاسوج.

  از تعزیرات حکومتی استان انتظار می رود با نیرویی بیشتر از گذشته وارد شوند و متخلفان را جریمه کنند چرا در این میان مردم هستند که ضرر می کنند مردم از نیروهای انتظامی و نظامی نیز انتظار دارند همچون گذشته حافظ خانه های انها باشند که در این شب ها فکری به سر برخی ها نزند.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
  آخرین مطالب