١٩ آبان | عملیات اجرایی فاز دوم پتروشیمی دهدشت آغاز شد

 • تاریخ انتشار خبر: پنج شنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۳۹۷ | ۰۶:۴۵ | کد خبر : 17157 |
 •   

  نماینده شهرستان های کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده از آغاز عملیات اجرایی ساختمان‌های غیر صنعتی پتروشیمی دهدشت خبر داد و گفت: در فاز دوم این پروژه سه هزار متر مربع سازه غیرصنعتی احداث می‌شود.

   عدل هاشمی پور در بازدید از پتروشمی دهدشت اظهار داشت: عملیات اجرایی خاکبرداری پتروشیمی دهدشت پایان یافته و فاز دوم یعنی احداث ساختمان‌های غیرصنعتی آن آغاز شده است.

  نماینده شهرستان های کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده با بیان اینکه در فاز دوم این پروژه سه هزار متر مربع سازه غیرصنعتی احداث می‌شود، افزود: در این فاز دو سوله اجرا که هزینه ساخت آنها ۳۰ میلیارد ریال است.

  وی از آغاز آرماتوربندی و قالب بندی ساختمان‌های غیرصنعتی پتروشیمی دهدشت خبر داد و افزود: بتن ریزی نیز به زودی انجام و همزمان با ساخت سوله‌ها به صورت موازی مناقصه E.P.C فاز سوم یعنی سازه‌های صنعتی نیز برگزار و امیدوارم تا آخر خرداد ماه پیمانکار آن مشخص و عملیات اجرایی ساختمان‌های صنعتی آغاز شود.

  هاشمی پورادامه داد: اعتبار پروژه از صندوق توسعه ملی، بانک‌های داخلی و فاینانس خارجی تامین شده و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

  رئیس کمیته پتروشیمی و گاز مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان شرکت هلدینگ خلیج فارس در حضور وزیر نفت وعده دادند که عملیات اجرایی این پروژه تا بهمن ماه ۱۳۹۹ به بهره برداری برسد و خوشبختانه خوراک مورد نیاز این پتروشیمی توسط پتروشیمی گچساران به طول ۶۰ کیلومتر تامین و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

  هاشمی پور افزود: با بهره برداری از پتروشیمی دهدشت بیش از ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار و با راه اندازی واحدهای پایین دستی اشتغالزایی زیادی در منطقه ایجاد می‌شود.

  وی بخش پایین دستی این طرح را مهم‌تر از خود پتروشیمی دانست و گفت: پتروشیمی دهدشت ۱۲ واحد پایین دستی دارد که راه‌اندازی این واحدها در دستور کار قرار دارد.

  بر پایه این گزارش، پتروشیمی دهدشت در دشت ۴ هزار و ۵۰۰ هکتاری کلاچو در پنج کیلومتری دهدشت مرکز شهرستان ۱۳۲ هزار نفری شهرستان کهگیلویه واقع شده و این طرح در صورت راه اندازی ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن پلی اتیلن سنگین را دارد.

   

  عملیات اجرایی فاز دوم پتروشیمی دهدشت آغاز شد

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
  آخرین مطالب