١٩ آبان | پیش‌یابی هواشناسی/باد و باران در راه است +جزئیات

 • تاریخ انتشار خبر: پنج شنبه, ۳۰ فروردین , ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۹ | کد خبر : 16812 |
 •   

  براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از بعدازظهر جمعه با ورود سامانه بارشی به کشور در شمال غرب و مناطقی در غرب کشور، رشد ابر و وزش باد موقت پیش‌بینی می‌شود.

  براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، پیش‌بینی کلی بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری بنا به نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی امروز در برخی مناطق استان‌های سیستان‌وبلوچستان، خراسان جنوبی و ساعات بعدازظهر نواحی شمالی استان‌های آذربایجان‌غربی و آذربایجان‌شرقی افزایش ابر و رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

  در نیمه غربی کشور افزایش دما روی می‌دهد، از بعدازظهر تا اواسط وقت روز جمعه در استان‌های ساحلی دریای خزر دما حدود ۸ تا ۱۰ درجه افزایش می‌یابد و در برخی نقاط سواحل غربی خزر و اردبیل با وزش باد جنوبی همراه خواهدبود.

  جمعه در نیمه شرقی کشور آسمان صاف و افزایش نسبی دما روی می‌دهد ساعات بعدازظهر در شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز ابرناکی و وزش باد رخ می‌دهد که در استان‌های کردستان، شمال آذربایجان‌شرقی، شمال آذربایجان‌غربی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز و تهران همراه با بارش پراکنده است.

  شنبه با ورود سامانه بارشی به کشور در استان‌های خوزستان، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، غرب فارس، ایلام، لرستان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، شمال سمنان، خراسان شمالی، شمال اصفهان و یزد ابرناکی، رگبار ورعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه به همراه وزش باد شدید پدیده گرد وخاک دور از انتظار نیست.

  در این روز با نفوذ هوای خنک به استان‌های ساحلی دریای خزر کاهش نسبی دما و بارش باران در استان‌های گیلان و مازندران رخ می‌دهد همچنین در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
  آخرین مطالب