١٩ آبان | تاکید مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران بر عزم جدی برای عبور از بحران كم آبی

 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۳۹۷ | ۰۷:۵۷ | کد خبر : 16722 |
 •   

  مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران گفت: با توجه به کاهش بارندگی و خشکسالی سالهای اخیر با يك عزم جدي بايد از بحران كم آبي عبور نماييم.

   

  به گزارش روابط عمومی نفت گچساران، شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران یکی از شرکت های زیر مجموعه مناطق نفتخیز جنوب است که با تولید روزانه ۶۳۰ هزار بشکه نفت به عنوان دومین تولید کننده نفت در جنوب و کشور قرار گرفته است.
  قرار گرفتن تأسیسات این شرکت در حوزه جغرافیایی چهار استان و وجود تلمبه خانه عظیم گوره این شرکت را به قلب صادرات نفت خام کشور تبدیل کرده است و از این رو نقش این شرکت را در اقتصاد کشور برجسته کرده است.
  به گزارش روابط عمومی نفت، در پی کاهش بارندگی سال گذشته و از آنجا که وجود آب صنعتی در تأسیسات نفتی یک امر ضروری است مهندس هوشنگ صیدالی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از سال گذشته کارگروهی را درخصوص اقدامات عملی به جهت صرفه جویی در مصرف انرژی در سطح این شرکت برقرار کرده است.
  بر اساس این گزارش مهندس هوشنگ صیدالی امروز در جمع مدیران و رؤسای این شرکت در جلسه ویژه‌ای که تشکیل شده بود با بیان اینکه ، باید بدانیم صرفه جویی در مصرف آب یک فرهنگ است، اظهار کرد: همواره باید بدانیم با صرفه جویی در آب می‌توانیم در جهت رفع بحران کم آبی و خشکسالی کمک نماییم.
  مدیرعامل دومین تولید کننده نفت کشور خاطرنشان کرد: نیاز تأسیسات صنعت نفت به آب صنعتی یک نیاز ضروری است و از آنجا که همه می‌دانیم صنعت نفت یک صنعت ملی است و متعلق به همه کشور است و نقش اول را در اقتصاد کشور دارد بر همه ما واجب است که در این زمینه اقدامات ضروری را نه به صورت شعار بلکه به صورت عملی به انجام برسانیم.
  صیدالی تصریح کرد: امروز باید با برنامه ریزی و نگاه آینده نگر به فکر نسل‌های آینده  باشیم چرا که نسل امروز امانتدار نسل‌های آینده است.
  وی اظهار داشت: متأسفانه در سالهای گذشته بشر نتوانسته در مسئله صرفه جویی و پسماندها برنامه‌ریزی خوبی داشته باشد.
  مدیرعامل نفت گچساران با اشاره به اقدامات انجام شده در شرکت نفت گچساران افزود: مرحله اول نصب کنتور در منازل انجام شده است و به زودی با برنامه ریزی که در دست اقدام داریم انشعابات زیادی که از خط لوله آب صنعت نفت گرفته شده است با هماهنگی و ایجاد فرصت قطع خواهد شد.
  صیدالی عنوان کرد: آبفای روستایی متولی آب روستاها است و از آنجا که شرایط ما در وضعیت فعلی حساس است روابط عمومی نفت با اداره آبفای روستایی جلسه‌ای در این خصوص جهت اقدامات لازم برگزار نماید.
  مدیرعامل نفت گچساران  تأکید کرد : نفت یک مسئله حیاتی برای اقتصاد کشور است و از این رو می‌طلبد که همه در این خصوص با یک عزم جدی از بحران کم آبی عبور نماییم.

   

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
  آخرین مطالب