١٩ آبان | تعداد معتادان شناسایی شده در استان کهگیلویه و بویراحمد

 • تاریخ انتشار خبر: یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۳۹۷ | ۰۸:۳۹ | کد خبر : 16693 |
 •   

  نشست کمیسیون مشارکتهای مردمی مبارزه با مواد مخدر استان که در سالن شماره ۲ استانداری برگزار شد. محمد کاظم نظری در نشست  کمیسیون مشارکتهای مردمی مبارزه با مواد مخدر استان که  صبح امروز در سالن شماره ۲ استانداری برگزار شد اظهار کرد: از سیاست های اصلی دولت تدبیر و امید تقویت و حمایت از سمن ها ...

  نشست کمیسیون مشارکتهای مردمی مبارزه با مواد مخدر استان که در سالن شماره ۲ استانداری برگزار شد.

  محمد کاظم نظری در نشست  کمیسیون مشارکتهای مردمی مبارزه با مواد مخدر استان که  صبح امروز در سالن شماره ۲ استانداری برگزار شد اظهار کرد: از سیاست های اصلی دولت تدبیر و امید تقویت و حمایت از سمن ها و ان جی او ها به ویژه در حوزه آسیب های اجتماعی است.

  وی بیان کرد: زمانی سیاست های دولت ها برای حمایت از سمن ها برعکس بود و حمایت نمی شدند در حالی که در این دولت نگاه همه جانبه ای به ظرفیت سمن ها در حوزه های مختلف شده است.

  نظری عنوان کرد: برای نهادینه کردن حقوق شهروندی در جامعه و دفاع از این حقوق یک راهکار این است که سمن ها و ان جی او ها تقویت شوند و از یک سو این سمن ها از این ظرفیت برای تقویت خود و احاد مردم استفاده کرده و مانند کشورهای پیشرفته از حقوق مردم دفاع کنند.

  معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی دولت برای تقویت سمن ها و ان جی او ها اعتبارات قابل توجهی را تاکنون اختصاص داده و در سال گذشته نیز ۷۰۰ میلیون تومان در حوزه اجتماعی به استانداری کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت و برای تقویت سمن ها مورد استفاده قرار گرفت.

  وی ابراز داشت: زنان سرپرست خانوار باید بتوانند ایجاد شغل کنند و برای این منظور نیز در سال گذشته یک میلیارد تومان برای توانمند سازی این بانوان اعتبار اختصاص یافت  که برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و کمک به خانواده ها بسیار تاثیر گذار است.

  معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: نباید اجازه بدهیم که اعتبارات حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد در جاهای دیگر هزینه شود .

  وی گفت: باید سمن های مختلف را به یکدیگر معرفی و آشنا کرد و حوزه تخصصی هر کدام نیز مشخص و از انها استفاده شود.

  نظری اظهار کرد: پس از دسته بندی سمن ها باید از ظرفیت دبیرخانه شورا و کمیته های تخصصی مشارکت های مردمی نیز استفاده کرد.

  معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:  با توجه به اینکه در روستاها کمتر فعالیت شده است باید بانوان را اموزش داد و از ظرفیت انها برای کاهش آسیب های اجتماعی و تبیین حقوق شهروندی بهره برد و سمن هایی که فعال هستند نیز حمایت شوند.

  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: به میانگین در کشور بین ۱۰ تا ۱۱ درصد معتادین خانم است  و در استان کهگیلویه و بویراحمد زیر ۵ درصد معتادان خانم هستند که ۶۰۰ نفر هستند.

  سید ناصر رضایی گفت: در استان کهگلیویه وبویراحمد بیش از ۷۰ مرکز درمان اعتیاد وجود دارد که به صورت مشترک (خانم و اقا) از ظرفیت انها استنفاده می شود.

  وی افزود: مراکز ترک اعتیاد ویژه خانم ها و دی آی سی ( مراکز گذر درمان)  نیز در استان فعال است.

  رضایی ابراز داشت: ۱۲ هزار معتاد در استان کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده است.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
  آخرین مطالب