١٩ آبان | افزایش بی‌سروصدای حقوق برخی وزارتخانه‌ها در ماه‌های پایانی سال

 • تاریخ انتشار خبر: شنبه, ۱۸ فروردین , ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۰ | کد خبر : 16634 |
 •   

  غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، در اینستاگرام شخصی اش با اشاره به انتشار خبری مبنی بر افزایش حقوق برخی دستگاه ها خلاف مقررات، گفت: بنده در ماه پایانی سال ۹۶ به دستگاه های نظارتی و دیوان محاسبات اطلاع دادم که برخی دستگاه ها در حال افزایش حقوق هستند و این افزایش ...

  غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، در اینستاگرام شخصی اش با اشاره به انتشار خبری مبنی بر افزایش حقوق برخی دستگاه ها خلاف مقررات، گفت: بنده در ماه پایانی سال ۹۶ به دستگاه های نظارتی و دیوان محاسبات اطلاع دادم که برخی دستگاه ها در حال افزایش حقوق هستند و این افزایش حقوق را در ماه های پایانی سال ۹۶ انجام می دهند تا مشمول مقررات سال ۹۷ نشوند و به عبارتی سر قانون کلاه قانون گذاشته و قانون را دور می زنند.

  عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مخالف افزایش حقوق نیستم، افزود: آنچه که با آن مخالف هستم تبعیض ناروا است که یک وزارتخانه و یک سازمان و دستگاه کاری را انجام دهد و مابقی از این موضوع مستثنی شده و یا بی خبر باشند.

  باید قانون نظام هماهنگ پرداخت حقوق داشته باشیم

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از سازمان های پردرآمد کشور ۵۰ درصد و یکی از وزارتخانه های اثرگذار در کشور ۳۵ درصد در ماه های پایانی سال ۹۶ افزایش حقوق داده و در احکام اسفند ۹۶ به آن عمل کرده است که این موضوع در سایر دستگاه ها در سال ۹۷ موجب بی انگیزگی، رکود در کار و حس تبعیض ناروا شده است که به نوعی موجب کارشکنی و اخلال در انجام کار مردم می شود.

  وی یادآور شد: باید قانون نظام هماهنگ پرداخت حقوق داشته باشیم و متناسب با یک قاعده ای افزایش حقوق دهیم و اینگونه نباشد که یک مرتبه یک دستگاهی افزایش داده و دستگاه دیگر افزایش نداشته باشد.

  عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه این افزایش حقوق در ماه پایانی سال در قانون بودجه سال ۹۶ نبوده و به نوعی دورزدن قانون است، تصریح کرد: دستگاه های نظارتی باید به این موضوع ورود کرده و این پرداخت های ناهماهنگ و به دور از عدالت را بررسی کرده و برای تمامی دستگاه ها شفاف سازی کنند.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
  آخرین مطالب