١٩ آبان | دریاچه “کوه‌گل” مرز میان رؤیا و واقعیت+ تصاویر

 • تاریخ انتشار خبر: پنج شنبه, ۹ فروردین , ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۸ | کد خبر : 16481 |
 •   

   «دنا» را می‌توان قلب تپنده گردشگری کهگیلویه و بویراحمد دانست، شهرستانی با جاذبه‌های طبیعی بی‌بدیل که گردشگران بسیاری را از سراسر ایران و جهان به خود جذب می‌کند، اما در سرزمین جاذبه‌های خیال‌انگیز، منطقه «کوه‌گل» به گواهی بسیاری، از زیباترین و رؤیایی‌ترین جاذبه‌های طبیعی شناخته شده است. برای دسترسی به این بهشت زمینی، باید ابتدا ...

  کهگیلویه و بویراحمد| دریاچه "کوه‌گل" مرز میان رؤیا و واقعیت+ تصاویر

   «دنا» را می‌توان قلب تپنده گردشگری کهگیلویه و بویراحمد دانست، شهرستانی با جاذبه‌های طبیعی بی‌بدیل که گردشگران بسیاری را از سراسر ایران و جهان به خود جذب می‌کند، اما در سرزمین جاذبه‌های خیال‌انگیز، منطقه «کوه‌گل» به گواهی بسیاری، از زیباترین و رؤیایی‌ترین جاذبه‌های طبیعی شناخته شده است.

  برای دسترسی به این بهشت زمینی، باید ابتدا به شهر یاسوج مرکز استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد سفر کنید، بعد از سفر به یاسوج و طی کردن مسافتی حدود ۳۵ کیلومتر به طرف شمال غربی این شهر، به شهر سی‌سخت و با گذر از شهر سی‌سخت بعد از طی حدود ۶ کیلومتر به طبیعت زیبای منطقه کوه‌گل می‌رسید.

  از پایین دست منطقه کوه‌گل پس از ۳۰ دقیقه پیاده‌روی، با از گذر از میان درختان کوهی و گل‌بوته‌های وحشی می‌توان به یکی از خیال‌انگیزترین جاذبه‌های طبیعی ایران در ارتفاعات رشته کوه دنا رسید، جلوه‌گاهی از بهشت خداوندی با طبیعتی بکر و گل‌آذین که دریاچه‌ای زیبا را مانند نگینی سحرآمیز در دل خود جای داده است.

  در مسیر رسیدن به این دریاچه رؤیایی، تماشای گل‌های زرد، بنفش و سفید و شنیدن صدای نغمه بلبلان و قمری‌ها، دیدن جست‌ و خیز پروانه‌ها و سنجاقک‌ها و خروش چشمه‌هایی که در هر دو سویشان انبوهی از گل‌ها و گیاهان وحشی روییده است، روح را جلا داده و طراوت می‌بخشد.

  بسیاری از گردشگرانی که از این دریاچه زیبای طبیعی دیدن کرده‌اند، همگی بر این عقیده هستند که دیدن این زیبایی‌ها، تنها در عالم خواب و رؤیا ممکن است، از این رو می‌توان گفت سفر به کوه‌گل، زمان محقق شدن رؤیاهاست.

  این دریاچه با مساحتی حدود نیم هکتار و عمقی برابر ۱۵ متر، سبب پدید آمدن طبیعت و اکوسیستم جذابی در اطراف خود شده و طبیعت رنگارنگ و منحصر به فرد اطراف دریاچه که شامل گیاهانی مانند قارچ کوهی، چویل، بابونه، نعناع کوهی، ریواس، جاشیر و پونه کوهی است، زیبایی و رنگ و بوی خاصی به این نقطه از ارتفاعات دنا بخشیده است.

  این تابلوی زیبای طبیعی در فصل زمستان پوشیده از برف و یخ و در فصل بهار و تابستان پوشیده از گل‌های شقایق، گیاهان وحشی و دارویی و محل اجتماع پرندگان مهاجر نظیر اردک کله سبز، انواع مرغابی، لک لک، حواصیل و دیگر پرندگان است.

  در نزدیکی دریاچه، کوهی است که زیستگاه پرندگانی نظیر کبک دری بوده که با صدای روح نواز خود، دل شیفتگان به طبیعت و گردشگری را مجذوب می‌کنند.

  از دیگر جاذبه‌های منطقه کوه‌گل، می‌توان به دشت لاله‌های واژگون، آبشار «تنگه نمک»، چشمه «سردو» و منطقه‌ حفاظت شده‌ دنا اشاره کرد که همه‌ آنها به همراه دریاچه کوه‌گل و برف‌هایی که بر روی قله‌ها نشسته‌اند، یکی از زیباترین جاذبه‌های ایران را پدید آورده‌اند.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
  آخرین مطالب