• تاریخ انتشار خبر: شنبه, ۲۶ اسفند , ۱۳۹۶ | ۱۳:۲۲ | کد خبر : 16389 |
 •   

  پایگاه خبری نزدیک به غلامرضا تاجگردون در مطلبی توصیه گونه و انتقادی بعضی از از زوایای پیدا و پنهانی آنچه که در عرصه سیاست در گچساران میگذرد را تشریح کرده و آورده است:

  پایگاه خبری نزدیک به غلامرضا تاجگردون در مطلبی توصیه گونه و انتقادی بعضی از زوایای پیدا و پنهانی آنچه که در عرصه سیاست در گچساران میگذرد را تشریح کرده  و آورده است:

  بدون شک غلامرضا تاجگردون یکی از فرزندان،نخبگان و مدیران مطرح کهگیلویه و بویراحمد در سطح ملی است که از فاکتورها و پتانسیل خوبی جهت خدمت به مردم کشور و استان محروم خود برخوردار است.

   

  اکنون هر چه به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نزدیکتر می شویم شاهد رویارویی های سیاسی،موضعگیری های افراد و … در این حوزه بوده که طی دو هفته هفته اخیر شاهد بودیم دو تن از رقیبان احتمالی،با انتشار نامه هایی سرگشاده ضمن اعلام شایستگی ، نماینده فعلی گچساران و باشت را به مناظره و انتقاداتی را خطاب به وی مطرح کردند.

   

   

  این روزها بر حجم انتقادات از غلامرضا تاجگردون افزوده شده و روز به روز نیز با ورود رقیبان جدید بر حجم آن افزوده تر خواهد شد که قطعا برخی از انتقادات مطرح شده بر نماینده گچساران و باشت وارد است.

   

  لذا بعنوان یکی از کسانی که معتقد بوده و هست در شرایط فعلی وقت کنار زدن یا کنارکشیدن تاجگردون فرا نرسیده و وی می تواند با اصلاح برخی روند و رویه ها همچنان در قامت وکیل مردم به خدمت بپردازد، حال با توجه به این خصوصیات مطرح شده به عنوان یکی از دلسوزان شهر و دیارم نکاتی هرچند کوچک جهت یادآوری به جناب نماینده و انجام مسئولیت مدنی خود به شرح زیر عنوان می نمایم.

   

  یکی از نقدهای جدی به نماینده گچساران و باشت نحوه انتخاب و چینش مدیران است. شاهد هستیم برخی افراد خانواده تاجگردون در این زمینه به ایفای نقش می پردازند و روند به گونه ای شده است کسانی که قصد رسیدن به پست و تحمیل خود به غلامرضا تاجگردون را دارند از طریق برخی اعضای خانواده وی ورود و نفوذ می کنند.روشن است که برادر یا خواهر هر انسانی دلسوز و خیرخواه اوست اما در زمینه سرنوشت مردم و شهرستان از جمله انتخاب مدیران می طلبد به این موضوع مهم علمی تر و کارشناسانه تر نگاه کرد و حوزه نفوذ و اختیارات اعضای خانواده را کاهش داد.

   

  توصیه دوم بعد از اعضای خانواده برخی نزدیکان و اعضای درجه دو وی است که بواسطه حضور مداوم یا رابطه فامیلی با نماینده، نظرات و امیال خود را در ادارات و ارتباط با مدیران دنبال می کنند.جناب نماینده باید بدانند که مردم به دقت این موارد را رصد می کنند و جالب نیست امروز مدیران شهرستان با تماس فرد یا افرادی کم سواد و عادی آن هم به صرف نزدیکی با نماینده احساس ترس یا وادادگی کنند.جناب تاجگردون اگر شما دولت و وزیر ذلیل نمی خواهید مردم گچساران هم در شهرستان مدیر ذلیل و البته مدیر بنده حلقه به گوش نزدیکان شما را نمی خواهند که همین غیر مستقل بودن خود سمی مهلک برای خشکاندن ریشه دموکراسی در یک جامعه مدنی می باشد.

   

  توصیه بعد نحوه برخورد برخی منصوبین شما با طرفداران ریشه دار و قدیمی شماست و اکنون وضعیت به گونه ای شده است در برخی ادارات از جمله صنعت نفت برخی دوستداران نخبه شما از سوی مدیران منصوب شما متحمل بدرفتاری و کنارگذاشته شده اند که ادامه این روند آثار منفی خود را در انتخابات آتی خواهد گذاشت.

   

  توصیه بعدی اجرای یک فیلترگذاری و پاکسازی در اطرافیان خود است.طی چند سال دوره نمایندگی شما به یکباره افراد متمکن که تنها از تحولات مدنی و اجتماعی پول را می شناسند و بس، مجال یکه تازی بدست آوردند که برخی از آنان نه تنها دلسوز جوانان و مردم گچساران نیست بلکه گذشته آنان در شان هواداران شما بودن هم نیستند و معنی ندارد اطراف شما برخی چهره های نامطلوب حضور داشته و نمی گذارند مردم عادی که حامیان واقعی شما هستند به شما نزدیک شوند.جای تاسف است که امروز برخی این افراد با روحیه پرخاشگرانه و ناشی از محیط های بسته و محدود به مدیران شما امر و نهی می کنند.

   

  توصیه بعد به شما اصلاح روند نخبه پروری به جای نوچه پروری است.جناب تاجگردون امروز نخبگان شهرستان به شما دسترسی و نزدیک تر هستند و بعنوان مدیر انتخاب می شوند یا افرادی که هیچ بهره ای از نخبگی و توانمندی ندارند؟بهتر است در این زمینه حتما اقدامی عاجل صورت گیرد و به نخبگان خصوصا قشر جوان اهمیت بیشتری دهید.امروز یک جوان با انگیزه و علمی سکانداری شهرداری دوگنبدان را در دست گرفته است اما متاسفانه تحت فشار برخی فرصت طلبان قرار گرفته و به دنبال استیضاح و برکناری این عنصر زحمتکش و فعال است.سکوت،عدم حمایت و ورود به این قضیه بسیار ناامیدکننده است.

   

  توصیه مهم و البته اصلی به شما در خصوص شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران به عنوان قلب تپنده اقتصاد استان و حتی کشور است که متاسفانه در دوران نمایندگی شما روی آرامش به خود ندیده که البته شنیده های از آن خبر می دهد که افراد ناتوان و ناآگاه که تنها تشنه رسیدن به کرسی های مدیریت در این شرکت مهم نفتی هستند با نزدیک شدن به خانواده شما پست های کلیدی و حساس را تصاحب کرده و از آن برای استفاده خانوادگی و همفکران خود بهره می برند.

   

  سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که غلامرضا تاج گردون که خود پرچم دار تحول و اطلاح طلبی در کشور است چگونه می شود که مدیران منتصب به ایشان نتوانسته اند به خوبی از عهده وظیفه خود که همانا ایجاد آرامش در محیط کار وبرقراری شایسته سالاری در انتصابات به جای فامیل محوری برآیند.

   

  اکنون برای حل این نارضایتی های فرصتی کوتاه باقی مانده و البته مدیرانی که ظاهرا صندلی خود را بسیار مهم تر از منافع شرکت نفت و حتی رضایت مردم از عملکرد نماینده می دانند.

   

  بدون تردید اتفاقات تلخ این چندسال و عدم نظارت کافی بر مدیران حوزه های مختلف شهری خصوصا نفت و گاز می تواند به عنوان امتیاز منفی برای شما در محضر مردم باشد که این تنها با یک شوک و جراحی بزرگ در همه حوزه های مدیریتی ادارات و شرکت نفت تا حدودی جبران شود.

   

  توصیه می شود شرکت نفت را بدست خود نفتی ها بسپارید و از مدیران غیرمرتبط با حوزه مربوط به خود استفاده نکنید که در این مدت این شرکت آسیب جدی از همین روش مدیریتی خورده است و بسیاری از افراد موثر بومی و البته شناخته شده و مطرح بدلیل روابط سیاسی و خط کشی های سیاسی خانه نشین و یا به اندازه تواناییشان مورد استفاده قرار نی گیرند که همین مهم نارضایتی و ناامیدی فراگیری را در سیستم بوجود آورده است.

   

  توصیه بعد اجتناب از فرد محوری و ایجاد همدلی با چهره های پرنفوذ و شایسته احزاب مختلف در گچساران است.توجه به اقوام و قومیت ها را نکوهش نمیکنیم اما به این منزله نباشد که از افراد ریشه دار سیاسی و جناحی دوری کنید و از ظرفیت بالای آنان در سکانداری بهتر شهر پرهیز کنید.

   

  عدم ورود به برخی بازی های بدهنگام و سیاسی خصوصا مباحث قومیتی دیگر توصیه ماست.شما هرچند روزهای  گذشته در نزد مردم استان قهرمان استیضاح لقب گرفتید اما در واقع نیاز ورود به این بازی در برهه فعلی نبود و مردم قهرمان های خود را زود فراموش می کنند.

   

  در پایان ذکر یک نکته مهم را ضروری می دانم و آن هم این است که در انتخابات قبلی شما رای اکثریت مردم گچساران را از آن خود کردید و وعده ها و شعارهای بسیاری برای رشد و رونق اقتصادی و رفاه بیشتر مردم منطقه دادید هرچند بسیاری از وعده های عمرانی و آبادانی شما محقق شد و یا در حال به سرانجام رسیدن است . اما این را بدانید کارگران، کارمندان، معلمان ، اساتید دانشگاه ، رانندگان، بازاریان، روحانیون، کارکنان صنعت نفت ، بسیجیان و سایر مردم این منطقه علاوه بر عمران و آبادانی و شغل نیازمند عزت و اعتبار هستند که این تنها با شایسته سالاری، احترام و عزت به عامه مردم ، پرهیز از خشونت و پرخاشگری ، تکریم ارباب رجوع، عدالت ازسوی شما و مدیران منتصب به شما امکان پذیر است.فانوس زاگرس

  برچسب ها:

 • امروز یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
  آخرین مطالب