١٩ آبان | شرط استاندار برای بکارگیری مدیران بومی/راهکار درمان توده بدخیم قومیت گرایی در استان!

 • تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه, ۲۴ آبان , ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۰ | کد خبر : 12574 |
 •   

  پس از دیدارهای استاندار با اقشار مختلف، بالاخره نوبت به دیدار اصلاح طلبان با استاندار کهگیلویه و بویراحمد رسید. دیداری که از نقادهای تند به دولت تدبیر و امید تا تهدید استاندار کهگیلویه و بویراحمد را در خود داشت. مهم ترین خواسته اصلاح طلبان استان اصلاح طلبان، توجه به اشتغال جوانان، بکارگیری نیروهای جوان و ...

  پس از دیدارهای استاندار با اقشار مختلف، بالاخره نوبت به دیدار اصلاح طلبان با استاندار کهگیلویه و بویراحمد رسید.

  دیداری که از نقادهای تند به دولت تدبیر و امید تا تهدید استاندار کهگیلویه و بویراحمد را در خود داشت.

  مهم ترین خواسته اصلاح طلبان استان

  اصلاح طلبان، توجه به اشتغال جوانان، بکارگیری نیروهای جوان و همسو با دولت و استفاده از ظرفیت زنان، توجه به جایگاه اصلاح طلبی با توجه به نقش ۱۰۰ درصدی آنها در پیروزی روحانی و مقابله با قومیت گرایی را مهم ترین خواسته های خود بیان کردند.

  افراد شاخص جبهه اصلاح طلبی البته نقدهای تند و تیزی هم داشتند، آنها از استاندار خواستند به نیروی اصلاح طلبی که پایگاه عمده رای آوری روحانی بود توجه بیشتری شود و برخی بداخلاقی ها با آنان نیز به شدت جواب داده شود.

  تهدید استاندار کهگیلویه و بویراحمد توسط اصلاح طلبان!

  نقدهای اصلاح طلبان در حد نقادی نماند و در جاهایی به تهدید کشید، یکی از چهره های اصلاح طلب در این نشست گفت: ما دنبال تعامل با استاندار کهگیلویه و بویراحمد هستیم اما اگر رفتارهای استاندار در مسیر جریان اصلاح طلبی و دولت تدبیر و امید نباشد سد راه خواهیم شد.

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد این بار نیز در شایسته سالاری تاکید کرد، او حذر از انتخاب های قومی و قبیله ای را از مهم ترین اولویت انتخاب مدیرانش بیان کرد.

  دکتر احمدی البته به اصلاح طلبان گفت نقش محوری گفتمان آنها در پیروزی روحانی انکار نشدنی است اما در عین حال از مواضع خود برای نحوه انتخاب مدیران کوتاه نیامد.

  از سویی استاندار کهگیلویه و بویراحمد وعده دولت برای بکارگیری بانوان در ۳۰ درصد پست ها را نشدنی دانست و گفت نمیتوانم قول بدهم چرا که در همان تهران هم عملی نمی شود! او البته وعده داد شرایط زنان در استان بهتر از گذشته شود.

  شرط استاندار برای بکارگیری مدیران بومی

  دکتر احمدی به صورت ضمنی شرطش برای انتخاب مدیران بومی را دوری از نگاه های قومی و قبیله ای دانست و گفت ”  امیدوارم در این مسیر دیگر شاهد نگاه‌های طایفه ای و یا سردسیری و گرمسیری و یا سیاه و سفید نباشیم و به گردش نخبگان به عنوان یک امر طبیعی نگاه کنیم.”

  آنطور که از جبهه اصلاح طلبان به گو می رسد هنوز نقدهای زیادی از سوی اصلاح طلبان نسبت به استانداری وجود دارد، از نحوه انتخاب خود استاندار تا گزینه های مطرح برای برخی پست ها!

   

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز همچنان بر گفته های خود اصرار می ورزد، او مقابله جدی با قومیت گرایی و شایسته سالاری را بدون در نظر گرفتن گرایش سیاسی، مهم ترین اولویت ها می داند و البته هشدار داده که شرطش برای انتخاب مدیران بومی به فراموشی سپردن بحث سردسیری و گرمسیری است.

  راهکار درمان توده بدخیم قومیت گرایی در استان!

  استان کهگیلویه و بویراحمد سالهاسات وامانده در مسائل قومیتی و سردسیری و گرمسیری شده است، متاسفانه این نگاه مخرب زاییده نوع عملکرد خود مدیران و بعضاً نمایندگان استان است.

  مردم استان حالا دیگر توسعه و پیشرفت برایشان اولویت اول است، آنها شکاف قومیتی و منطقه ای در خواسته های خود ندارند، آنها نگاه توسعه ای را می طلبند، و حالا نوست مدیران و نمایندگان است با هم افزایی برای توسعه همه جانبه استان برای همیشه ریشه تورم بدخیم پارتی بازی، قوم و منطقه گرایی را خشک کنند.

  انتهای پیام/پایگاه خبری تحلیلی 19 آبان
  برچسب ها:
 • امروز پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
  آخرین مطالب