بهره‌مندی ۱۰۱ روستای گچساران از دهیاری و شورا

بخشدار مرکزی گچساران گفت: در این شهرستان ۱۰۱ روستا دارای دهیاری و شورا هستند.

اشتراک گذاری
05 جولای 2022
کد مطلب : 103111

به گزارش پایگاه خبری ۱۹ آبان به نقل از فارس علی محمد آقایی در آستانه سالروز شهرداری ها و دهیاری‌ها اظهار داشت: در میان دستگاههای اجرایی و خدمات رسان ، کمتر دستگاهی می باشد که مانند شهرداری و دهیاری ارتباط نزدیکی با زندگی روزمره تمامی مردم و شهروندان از بدو تولد تا پس از مرگ با آنها داشته است.

ویربیان کرد: این سطح خدمات و قرابت و فعالیتهای بی نظیر تشکیلات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بر اساس وظایفی که قانون بر عهده آنها گذاشته باعث شده جایگاهی ویژه ای در سطح مدیریت شهری و روستایی در افکار عمومی و بین نخبگان و صاحب نظران و رسانه ها برای خود ایجاد کنند. 

بخشدار مرکزی گچساران تصریح کرد: با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی ،روز چهاردهم تیرماه به عنوان روز شهرداری و دهیاری در کشور نامگذاری شده است 

وی گفت: وظیفه را برای خادمین مردم در شهرداری ها و دهیاری‌ها سنگین تر کرده تا با برنامه ریزی و اجرای طرح های جدید، شهر ها و روستاها را محلی مناسب برای زندگی و کار برای مردم تبدیل کنند.

بخشدار مرکزی گچساران با اشاره به اینکه این شهرستان دارای ۱۰۵ روستا است، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۸۱ مورد آن دارای کد و فعال ۴۵ روستا دارای دهیاری و ۵۶ روستا نیز دارای شورا است.

آقایی با اشاره به اینکه از تعداد روستاهای عنوان شده ۸ روستا دارای دهیاری تمام وقت ۳۷ روستا نیز دهیاری نیمه وقت است، بیان کرد: در دهستان لیشتر ۲۸ روستا، بی بی حکیمه ۷ روستا، بویراحمد گرمسیری ۱۵ روستا و امامزاده جعفر ۳۱ روستا وجود دارد.

 آقایی بیان کرد:خدمات دهیاری های ۴۵گانه بخش مرکزی گچساران در حال حاضر خدمات عمومی از قبیل جمع آوری و دفن زباله ، فضای سبز و آتش نشانی مجموعا با ۴۰ دستگاه خودرو سبک و سنگین در حال انجام است .

وی اشاره به تبریک و گرامیداشت این روز به تمامی دست اندرکاران در حوزه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای آنها آرزوی توفیق روز افزون برای خدمت بهتر و بیشتر کرد.

انتهای پیام/


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.