طرح تعمیق و تثبیت یادگیری دانش آموزان کهگیلویه آغاز شد

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری دانش‌آموزان در قالب مدرسه تابستانه در شهرستان کهگیلویه آغاز شد.

اشتراک گذاری
05 جولای 2022
کد مطلب : 103109

به گزارش پایگاه خبری ۱۹ آبان به نقل از فارس ، طرح تعمیق و تثبیت یادگیری دانش‌آموزان در قالب مدرسه تابستانه در این شهرستان آغاز شد.

سید فضل‌الله گنجی‌پور مدیر آموزش و پرورش شهرستان کهگیلویه در حاشیه افتتاح طرح تعمیق و تثبیت یادگیری دانش آموزان گفت: وزارت آموزش و پرورش در راستای توسعه عدالت آموزشی و تربیتی با هدف بهبود و تکمیل فرایند آموزش، جبران نارسایی‌ها و کاستی‌های آموزشی و تعمیق یادگیری دانش آموزان «طرح تعمیق و تثبیت یادگیری و جبران افت تحصیلی دانش آموزان» در دوره ابتدایی را تحت عنوان مدرسه تابستانه اجرا می‌کند.

گنجی پور در ادامه ضمن قدردانی از تلاش ها و زحمات تمامی عوامل آموزشی و تربیتی مدارس شهرستان افزود: در ارائه خدمات لازم به دانش‌آموزان در دوران شیوع بیماری کرونا و جهت برطرف نمودن نقایص و کاستی‌های آموزش ناشی از فضای مجازی به ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار و فاصله آموزشی و افت تحصیلی آشکار و پنهان ناشی از شکل آموزش طی سال گذشته این طرح در مدارس مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: علی‌رغم اینکه امسال در آموزش و پرورش شهرستان کهگیلویه از ابتدای سال کلاس ها به صورت پاره‌وقت حضوری تشکیل گردید اما جبران کاستی‌ها و ضعف‌های آموزشی نیازمند برنامه ریزی آموزشی در همه ابعاد است که یکی از برنامه‌های در دست اقدام جهت جبران این کاستی های آموزشی از طریق طرح تعمیق و تصویب یادگیری و جبران افت تحصیلی دانش‌آموزان است.

اسکندر آیمند معاون آموزشی ابتدایی آموزش و پرورش دهدشت اهداف آغاز این طرح را بهبود فرآیند آموزش سال تحصیلی  ۱۴۰۱/ ۱۴۰۰، جبران نارسایی‌ها و کاستی‌های درسی و تعمیق یادگیری دانش آموزان، افزایش نرخ فارغ‌التحصیلی و کاهش نرخ ترک تحصیل دانش آموزان، کاهش فاصله آموزشی دانش‌آموزان مناطق کم برخوردار با سایر مناطق در راستای توسعه عدالت آموزشی عنوان کرد.

وی گفت: در هفته ابتدایی تیر ماه دانش آموزان مشمول این طرح در همه مدارس شهرستان شناسایی و مشخصات آن‌ها در سامانه همگام ثبت شد.

آیمند تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و با توجه به جمعیت دانش‌آموزی پراکندگی دانش‌آموزان در نواحی مختلف شهر و حوزه های راهبری روستایی پایگاه‌های مدرسه تابستانه مشخص شدند.

وی افزود: همچنین در مدارس روستایی به علت پراکندگی در هر حوزه راهبری یک روستا به صورت متمرکز پایگاه روستاهای اطراف جهت برگزاری کلاسهای مدرسه تابستان خواهند بود.

انتهای پیام/۸۲۰۱۶


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.