لزوم کمک به ازدواج آسان در باشت

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باشت گفت: خانواده‌ها در بحث ازدواج آسان سیره اهل بیت(ع) را الگو قرار دهند.

اشتراک گذاری
04 جولای 2022
کد مطلب : 103042

به گزارش خبرنگارفارس از باشت پرویز مددی در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی سبک زندگی در مساجد این شهرستان، اظهار داشت: ترویج ارزش‌های اسلامی و فرهنگ اسلامی از اولویت‌های این اداره است.

وی با اشاره به اینکه امروز آموزش سبک زندگی اسلامی از ضروریات است، افزود: دشمن به دنبال از بین بردن ارزش‌های اسلامی و آرمان‌های انقلاب اسلامی در جامعه بوده که ضروری است در مقابل نقشه‌های دشمن ایستادگی کنیم.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باشت آموزش خانواده‌ها و آشنایی آن‌ها با سیره اهل بیت(ع) را مهم و ضروری دانست و گفت: ترویج سبک زندگی اهل بیت(ع) سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود.

مددی با تبریک سالروز ازدواج امیرالمومنین امام علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س)، عنوان کرد: خانواده‌ها باید ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) و سبک زندگی آن‌ها را الگو گیرند.

وی با تاکید بر اینکه خانواده‌ها باید زمینه ازدواج فرزندان خود را فراهم کنند، گفت: خانواده‌ها در بحث ازدواج سخت‌گیری نکنند و برای ازدواج فرزندان خود از سیره اهل بیت(ع) الگوگیری کنند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باشت از ترویج فرهنگ ازدواج آسان توسط این اداره خبر داد و افزود: ترویج فرهنگ ازدواج آسان با برگزاری کارگاه‌های آموزشی سبک زندگی اسلامی و فعالیت‌های فرهنگی از اولویت‌های این اداره است. 

امام جمعه باشت نیز در این کارگاه آموزشی با اشاره به وجود خشونت در بعضی خانواده‌ها، اظهار داشت: یکی از مسائلی که خانواده‌ها باید نسبت به آن توجه جدی داشته باشند، مسئله کنترل خشم است. 

حجت‌الاسلام امید گنجه‌ای با تاکید بر اینکه خشونت‌گرایی در خانواده‌ها سبب گرایش فرزندان به سمت آسیب‌های اجتماعی می‌شود، افزود: رفتار با خشونت والدین با فرزندان سبب ایجاد مشکلات و معضلات بسیار در خانواده‌ها می‌شود.

وی به داستان حضرت سلیمان و هدهد اشاره و عنوان کرد: اکنون در برخی خانواده‌ها رفتارهای خشونت‌آمیز سبب فرار فرزندان به ویژه دختران از خانه شده و به دنبال آن آسیب‌های اجتماعی بسیاری برای آن‌ها به همراه داشته است.

امام جمعه باشت رفتارهای صمیمانه و دوستانه و ارتباط عاطفی والدین با فرزندان را سبب دوری فرزندان از انواع خطرات و آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: محیط آرام و صمیمانه و به دور از خشونت در خانه سبب رشد و پیشرفت فرزندان می‌شود.

گنجه‌ای بر ترویج سبک زندگی اسلامی در خانواده‌ها تاکید و بیان کرد: انتخاب و عمل به سبک زندگی اسلامی بهترین راهکار برای دوری فرزندان از آسیب‌های اجتماعی است.

وی تصریح کرد: اگر خانواده‌ها به سیره اهل بیت(ع) در زندگی خود عمل کنند بسیاری از معضلات و مشکلات اجتماعی در جامعه حل می‌شود.

خبرنگار : رضا جنتی


این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.